İstanbul'un Meksikalısı Ranchero Restaurant

Binlerce yıllık Meksika mutfağının birbirinden özel lezzetleriyle tanışın. Üstelik bunun için uzaklara gitmenize de gerek yok.

17.6.2015

Bir lezzet klasiği haline gelen Fajita, bizdeki dürümleri andıran burritolar, vejeteryanlara özel egzotik salatalar, Meksika usulü burgerler ya da acı tutkunları için özel tatlar, hepsini Ranchero’da deneyebilirsiniz.

Meksika yerlisi anlamına gelen isimleri ile İstanbul'un gerçek Meksikalısı Ranchero, gelen konuklarına alışılmışın dışında tatlar sunuyor. Ranchero 2005 yılında ilk şubelerini Bağdat Caddesi'nde açarak istanbul'da meksika mutfağı açığını kapattı. Gerçek bir meksikalı olan mekanın sahibi Patricia Gonzalez Tanyer'i küçük alanlara büyük lezettler sığıdarak markasını büyüttü. Meksika tatlarına ve Margaritha'ya aşık olanlar için menülerinde orjinal ürünler katan Ranchero'da tuzluk ve baharatlıklarından peçeteliklere, özel kesim margaritha bardaklarından volkanik taş ve boğa figürlü tabaklarına kadar pek çok malzemesi Meksika'dan getirilmiş.

Geleneksel Meksika Lezzetleri 

Ranchero'da, tortilla ekmekleri ve nacho cipsler de, yine Meksika'dan getirilen özel makinelerde üretilip, günlük olarak servis ediliyor. Logosunu dahi Meksikalı bir grafikerin çizdiği Ranchero'nun mutfak danışmanlığını ise, ailenin restaurant işletmecisi akrabaları Teresa Gonzalez ve Alejandro Calderon Ramirez yapıyor. İstanbul'da toplam 3 şube ile hizmet veren Renchero, Bağdat Caddesi ve Trump Cadde'nin yanısıra açık mutfak tasarımı ile Nişantaşı Reasürans Çarşısı içinde hizmet veriyor. 


Ulaşım

Adres: Maçka Caddesi Milli Reasürans Çarşısı 35/A Nişantaşı

Telefon: +90 (212) 219 85 50

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X