İstanbul'un Yoğunluğundan Uzaklaşabileceğiniz 8 Yakın Yer

İstanbul'un her semti her yeri ayrı güzel ama bazı rotaları var ki oralara giden kişiler, huzurla evlerine döner. İşte biz de stresli hayatlarınızın bir gününü huzurla geçirin istedik ve İstanbul'un en güzel ve en huzurlu 8 yakın yerini sizler için araştırdık. 

6.12.2016

İstanbul'u ne kadar çok sevsek de bazen bu şehir üstümüze üstümüze gelir. Çalışma hayatının stresi, trafik stresi derken bir huzur, bir kaçış noktası ararız. İşte birkaç günlüğüne de olsa huzur bulabileceğiniz 8 güzel yeri sizler için sıraladık.

Atatürk Arboretumu

Sarıyer'de bulunan Atatürk Arboretum'u haftanın her günü 9:30 ila 19:30 arası kapılarını doğaseverlere açıyor. Birçok çeşit bitki ve ağaç içerisinde huzurlu bir gün geçirmek, harika doğa fotoğrafları çekmek için ideal!


Yıldız Parkı

Beşiktaş'ta tarihi bir park, Yıldız Parkı... Kuruluşu Osmanlı dönemlerine dayanan park içinde iki büyük havuz ve iki adet köşk yer alır. Malta Köşkü ve Çadır Köşk. Yıldız Parkı'na girildiğinde solda yer alan köşkler günümüzde kafe, restoran olarak hizmet vermektedir. İstanbul'un yoğunluğundan kaçmanız için kahvaltı müthiş bir bahane.


Kilimli Koyu

İstanbul'un yoğunluğundan uzun bir süre kaçmak isteyen ama çok da uzaklaşmak istemeyenler için önerimiz Kilimli Koyu. Burası aslında bir kamp alanı. Günübirlik gezmenin yanında bir hafta sonunu kamp hayatıyla geçirmek isteyenler için de ideal.


Değirmenburnu Piknik Alanı

Burası Heybeliada. Adalarda yazın keyfi başka, kışın keyifi bambaşka olur. Her mevsim gelip piknik yapabileceğiniz Değirmenburnu Tabiat Parkı'nda da ister piknik piknik sepetinizi ile ister mangal kiralayarak yorgunluk atabilirsiniz. 


Aya Yorgi Tepesi

Adalarda her mevsimin keyfi bir başka demişken listemize Aya Yorgi Tepesi'ni eklemeden edemezdik. Büyükada'ya gelmişken buraya çıkmadan gitmek olmaz! Müthiş bir manzaraya sahip olan Aya Yorgi Tepesi'ne yaya, ya bisiklet ile ya da eşeğe binerek çıkabilirsiniz. Aya Yorgi Tepesi’ne ‘çıkmak’ dedik, çünkü sizi uyarmalıyız ki bu yol uzun ve çok dik. :)


Belgrad Ormanı

Bizans ve Osmanlı görmüş olan Belgrad Ormanı gidip keşfedilesi bir yer. Ancak çok büyük bir alan olduğundan yürümekten yorulabilirsiniz. Bisikletinizi yanınızda götürmenizi tavsiye ederiz. 


Kaymakdonduran Mesire Alanı

Beykoz sınırları içerisinde yeşilin her tonunu barındıran Kaymakdonduran, adeta huzur yeri... Kestane ağaçlarıyla çevrili oldukça temiz bir havaya sahip olan alanın ziyaret Saatleri ise sabah saat 09:00 ile 09:30 saatlerinden akşam saat 24:00’a kadar.


Polonezköy

Beykoz sınırları içerisinde bulunan bir başka güzellik ise Polonezköy. Eskiden Polonya köyü olduğu için adını buradan almış.

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X