Itzhak Perlman, Zorlu Center PSM'de

Son zamanların en iyi keman virtüozü Itzhak Perlman, 28 Mayıs 2015'de Zorlu PSM'de bizlere müzik şöleni yaşatacak.

1.5.2015

20. ve 21. yüzyılın keman virtüözü kabul edilen Itzhak Perlman, 28 Mayıs 2015 tarihinde Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi'nde...

İsrailli ve Amerikalı kemancı, orkestra şefi, ustalık sınıfı (master class) eğitmeni Itzhak Perlman ilk klasik müzikle radyo dinlediği bir parça ile tanışarak merak saldı. Shulamit Konservatuarında ve Tel-Aviv Müzik akademisinde Rivka Goldgart ile çalışma fırsatı yakaldı. Daha sonra Büyük keman eğitimcisi Ivan Galamian ve onun asistanı Deraothy DeLay ile Juilliard Okulunda çalışmak için Amerika Birleşik Devletleri’ne taşınarak müzik kariyerine köklü bir adım attı. Dört yaşında geçirdiği çocuk felci onun müzik aşkını hiç söndürmedi. 

Bugün, Itzhak Perlman genellikle koltuk değneklerini kullanmakla beraber hareket etmek ve otururken keman çalmak için elektrikli amigo scooter kullanmaktadır. İlk başarısı 1964 yılında ilk sahneye çıktığı Carnegie Hall’de elde etti. Ve Leventritt yarışmasını kazandı. 

Daha sonraları turne ve konserlerle geçen bir ömrüne Akademi Ödülü, farklı dallarda 8 Grammy Ödülü ve "sanatlar ulusal madalyası” (National Medal of Arts) sığrdırdı. 


Itzhak Perlman Konser Bilet Fiyatları

1. Kategori - 640.00 TL

2. Kategori - 450.00 TL

3. Kategori - 320.00 TL

4. Kategori - 150.00 TL

5. Kategori - 50.00 TL

Gelmiş geçmiş en iyi Keman Virtüözü olan Itzhak Perlman, 28 Mayıs saat 21:00'de Zorlu Center PSM'de İstanbullu klasik müzikseverlerle buluşacak. Bu konserin biletlerini Biletix ve Zorlu Center PSM'nin kendi sitesinden temin edebilirsiniz. 

 

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X