İyi kahve için Petra Roasting Co

Petra Roasting Co. Gayrettepe ve Beşiktaş arasına sıkışmış çok işlek olmayan ara sokaklarda sizin keşfetmenizi bekleyen lezzetli bir kahve durağı...

2.10.2014

İstanbul'un yeni kahve durağı ve kahve dükkanı olan Petra Coffee'de içtiğiniz kahvenin tadı damağınızda kalacak.

Selenium Residence içinde Muse Kolektif Dükkan da yer alan Petra sizlere iyi kahve içmenin keyfinin yanı sıra lezzetli ve gerçek kahve alışverişi yapma deneyimi sunuyor. Petra'nın ilk hedefi iyi kahveyi insanlarla buluşturmak. Bunun için kendi imalatları ve tamamen Türkiye'de üretilen aromalı kahve çekirdekleri kullanıyorlar. Her ay kahve menüleri değişiyor nedeniyse her mevsim aynı kahve çekirdeğinin yetişmemesi.

petra-roasting-co

Petra'nın kurucusu ortaklarından Kaan Berksan, New York yaşamına veda edip Türkiye'ye kahve laboratuvarı kurmaya gelmiş. Tabi hikayenin önemli kısmı iyi kahve!!!

Petra Roasting Co'da içeceğiniz kahvelerin notası oldukça sert. Sade kahve içenlerin seveceği aromasının alt notalarında; meyve, fındık, çikolata gibi tatlar yer alıyor. Sıcak ve soğuk kahvelerinin yanında cappuccino, cortado ve latte'leri de çok lezzetli. 

petra

Petra Pazartesi hariç bütün günler açık. Salı - Cuma 09:30 ila 19:30- Hafta sonları 10:00 19:00 saatleri açık.

Birde Kanyon içinde yer alan Petra Kıoks var. Oda Hafta içi 08:00 ila 22:00 - hafta sonları 10:00 ila 22:00 saatleri hizmet vermekte. 

Ulaşım

Adres: Hoşsohbet Sk. Panorama Selenium Residence Mağaza 1 Gayrettepe - İstanbul

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X