İyi kebabın adresi: Develi Restaurant

Özel tatları, kaliteyi ve profesyonelliği mükemmel şekilde harmanlayan asırlık marka Develi, bizleri birbirinden lezzetli menülerle karşılıyor.

1.6.2015

Gaziantep Mutfağı’nın duayeni, asırlık lezzet markası Develi, geleneksel yemek kültürünü misafirleriyle buluşturuyor. Kuşaktan kuşağa aktarılan lezzet, ustalık, profesyonellik ve titizliğin hikâyesi olan Develi Restaurant, ilk restaurantını İstanbul'un tarihi semtlerinden Samatya'da açtı. Develi, Türk mutfağının zenginliğini inceliğini en iyi şekilde mutfaktlarında yansıtarak ve Gaziantep mutfağı ile yetinmeyerek Ege, Akdeniz, Orta Anadolu yörelerinin farklı tatlarını da özenle sunuyor. 

Develi Resturant'ın meşhur fıstıklı kebabı!

Antep mutfağının lezzetlerini kendi ustalığıyla renklendiren Develi'nin kurucusu Arif Develi’nin bu ünlü mutfağa kattığı özel lezzetler de Develi efsanesini oluşturdu. Örneğin, Develi’nin ünlü fıstıklı kebabı Arif Bey’in kendi buluşu olan bir lezzettir. Kebapları kadar iddialı oldukları bir diğer lezzetleride konuklarına özel olarak hazırladıkları baklava çeşitleri... Develi Baklavası, glikoz yerine gerçek şekerle ve özel bir sade yağ ile yapıldığından ustası hafif ısıtılırak yenmesi gerektiğinin uyarısında bulunuyor.

Baklava yapmanın sanatı varsa yemeninde var diyen ustası, çatal bıçak ile baklava yenmez. İki parmağınızla ters çevirerek ve damağınıza yapıştırarak yersiniz. Diyerek bizleri de bilgilendiriyor.

İstanbul'un en iyi kabap restaurantlarından olan Develi, Samatya’dan sonra Etiler, Kalamış ve Ataşehir restaurantlarında da lezzetlerini sürdüren Develi, son olarak Florya'da yeni şubesini açarak. Kebap restaurantlarının öncülüğünü yapıyor.

Ulaşım

Adres: Koca Mustafapaşa Mahallesi, Gümüş Yüksük Sokak, No 7, Samatya, Fatih

Telefon: (0212) 529 0833

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X