İyi müzik dinlemek isteyenler Salon İKSV'ye!

Yeni sezonda Salon sahnesi, yine önemli ses ve müzisyenleri ağırlamaya devam ediyor. İstanbul'un kültür sanat yaşamına yeni bir soluk getiren Salon İKSV takvimine göz atmadan program yapmayın.

25.4.2016

Kentin kültür ve sanat yaşamının ana damarlarının ortasında, Galata ve Şişhane mahallelerini birleştiren hat üzerinde taze bir durak oluşturan Salon, izleyicileri farklı sanat alanlarıyla aynı mekânda buluşturuyor. Yaratıcı ve yenilikçi çizgisi mekân özelliklerine de yansıyan Salon, hareketli sahne sistemiyle farklı performans biçimlerine olanak tanıyor.

Salon, İstanbul'un kültür ve sanat yaşamına yeni bir alan açıyor. 

Salon İKSV Ekim Programı 

Tiyatro D22'nin tiyatro oyunu Kuş Öpücüğü Salon'da!

Tiyatro D22 tarafından sahnelenen, bütün çıkmaz sokakları drama çıkan bir mahallede umut arayan anne ve oğulun hikayesini anlatan "Kuş Öpücüğü" tiyatro oyunu, Ekim'de Salon'da! 


Tarih/Saat: 17, 31 Ekim, 14, 28 Kasım 2016 /20:30

Bilet Fiyatı:  Tam 56 TL - Öğrenci 34 TL


National Theatre Live, Frankenstein oyunu Salon ekranında...

Oyun Salonu’nun bu yepyeni projesiyle, sahnelendiği salondaki en iyi koltuğun bakış açısından yapılan ve özenle kurgulanan kayıtlar, Salon ekranında tiyatroseverlerle buluşuyor. Londra’nın en önemli tiyatrolarında ve Broadway’de kapalı gişe oynayan oyunlar, sadece Salon izleyicileri için İstanbul’a geliyor. 

Benedict Cumberbatch ve Johnny Lee Miller, Danny Boyle yönetmenliğinde, değişen rollerde doktor Victor Frankestein ve yaratığını canlandırıyor. Delilik ve dahilik arasındaki o ince çizgide sürekli rol değiştiren oyuncular; bilimsel sorumluluk, ebeveyn ilgisizliği, bilinç gelişimi ve iyiyle kötünün doğasını tartışmaya açıyorlar.


Tarih/Saat: 11,18,25 Ekim,1,8,15,22 Kasım 2016 /20:30

Bilet Fiyatı: Tam - 56TL, Öğrenci - 45TL


Mercan Erzincan 

Daha 20li yaşlarına bile adım atmamasına rağmen yeteneğiyle büyüleyen, Sofar keşfi şarkıcı, söz yazarı ne yaptı? 9 yaşından beri elinden gitarı bırakmadı. Şimdiden hem yurtta hem cihanda ismini duyurdu, indie folk besteler yazmasına rağmen dünyanın dört bir yanından birçok DJ ile deep house prodüksiyonlarına imza attı. Sofar Istanbul’un oturma odalarıyla bilinirlik kazandı, geçen sezon Sofar’dan Salon’a konser serisiyle çıtasını iyice yükseltti. Yaşıtlarına özgüven ve umut aşılamaya devam ediyor, şimdi ise tek tabanca Salon sahnesini işgal ediyor. 


Tarih: 19 Ekim 2016 /21:30

Bilet Fiyatı ve Saat:  21.30 / Numarasız Oturma 50TL - Ayakta Tam 39.50TL - Ayakta Öğrenci 28.50TL 


Sena Şener Salon'da!

Daha 20'li yaşlarına bile adım atmamasına rağmen yeteneğiyle büyüleyen Sena Şener, 9 yaşından beri elinden gitarı bırakmadı. Şimdiden hem yurtta hem cihanda ismini duyurdu, indie folk besteler yazmasına rağmen dünyanın dört bir yanından birçok DJ ile deep house prodüksiyonlarına imza attı. Sofar Istanbul’un oturma odalarıyla bilinirlik kazandı, geçen sezon Sofar’dan Salon’a konser serisiyle çıtasını iyice yükseltti. Yaşıtlarına özgüven ve umut aşılamaya devam ediyor, şimdi ise tek tabanca Salon sahnesini işgal ediyor. 


Tarih: 20 Ekim 2016 /21:30

Bilet Fiyatı: Ayakta 39.50TL Öğrenci 28.50TL


Müziğin duayen grubu Anna RF, Salon'da!

Elektronik, etnik ve reggae grubu Anna RF, Shaharut Çölü’nde doğdular. Dünyanın birçok yerini keşfe çıkıp doğuyla batı ezgilerini oryantal ve modern enstrümanlar, analog ve dijital seslerle birleştirip kendi özgün tarzlarından çok daha fazlasını, ortak bir hissi yarattılar. Kabak kemane, klarnet, def ve klasik gitar ile üretilebilecek en tanıdık, bir o kadar da kucaklayıcı sesleri üretiyorlar. İzleyicilerini soğukta havuza atlatacak kadar coşturuyorlar.


Tarih: 22 Ekim 2016 /22:30

Bilet Fiyatı: Ayakta 56TL - Öğrenci 45TL


Anton Çehov'un ünlü klasiklerinden Üç Kız Kardeş şimdi Salon sahnesinde!

 İstanbul Tiyatro Festivali ortak yapımı, Hayal Perdesi tarafından sahnelenen Üç Kız Kardeş'in hikâyesi daha iyi bir yaşam, başka bir yerin hayali, ama yaşadığımız yer değil. Belki Berlin, belki Londra, belki de Moskova... Moskova? Kim bilir? Şehir terk edilmiş, kuşlar bile gitmiş. Geride kalan yalnızca üç kız kardeş. Hayal Perdesi, festivalde ödüllü Makedon yönetmen Aleksandar Popovski'nin yenilikçi rejisiyle Sven Jonke'nin çağdaş sahne tasarımını birleştiren, alışılmışın dışında bir Üç Kız Kardeş sunuyor. Anton Çehov'un ünlü klasiklerinden Üç Kız Kardeş'i Hayal Perdesi'nin kalıpları kıran yorumuyla seyredin.


Tarih: 24 Ekim, 7, 21 Kasım 2016 /20:30

Bilet Fiyatı: Ayakta 56TL - Öğrenci 45TL


Azam Ali & Niyaz

Huffington Post’un yorumuna göre “güncel Ortadoğu müziğinde evrimsel bir güç.” Montreal’de yerleşik NIYAZ, iki kere JUNO Ödülüne aday gösterilen multi-enstrümentalist, vokalist ve besteci Azam Ali tarafından 2004’te kuruldu. Bugün, çok-satanlar listelerine girmiş üç albümü bulunan grup, dünyanın dört bir yanında verdiği konserlerle ufak çaplı bir fırtınaya sebep oldu, müzikleri True Blood, Nip Tuck, Crossing Over gibi yapımlarla milyonlara ulaştı. 8. yüzyılda Irak’ta yaşamış mutasavvıf ve şair Rabia Al Basri’nin izini süren dördüncü uzunçaları The Fourth Light’ı 2015 Mart’ında yayımlayan bu ikili bu ay Salon sahnesinde.


Tarih: 26 Ekim 2016 /21:30

Bilet Fiyatı: Ayakta 67TL - Öğrenci 56TL 


Mammal Hands 

Piyanoda Nick Smart, davul ve tablada Jesse Barrett ve saksofonda Jordan Smart’tan oluşan caz, folk ve elektronika grubu. ne yaptı? Önceleri bir elektronika ikilisi olarak çalan kardeşler Nick ve Jordan’a Jesse’nin eklenmesiyle 2012 Nisan’ında kuruldu. Jesse’nin başta tabla ustası Sirishkumar Manji olmak üzere şaman geleneğinden ödünç aldığı ritmik ve melodik altyapılarla grup hipnotik tesirini arttırdı, caz harmonileri ve güncel klasik müzikle boyut değiştiren bir John Coltrane etkisi yarattı. İlk albümü Floa’yı 2014’te, ikinci albümü Animalia’yı 2016 Mayıs’ında piyasaya sürdü.


Tarih: 27 Ekim 2016 /21:30

Bilet Fiyatı: Masa - 50.50TL, Ayakta Tam - 39.50TL, Ayakta Öğrenci - 28.50TL


Caz dünyasının yıldız kontrbas sanatçısı Avishai Cohen Salon'da!

Caz dünyasının en yıldız isimlerinden, kontrbas sanatçısı.  Chick Corea tarafından keşfedildi, yıllarca caz ustasıyla birlikte çaldı. Bass Player dergisi tarafından “yüzyılın en etkileyici 100 basçısı” listesinde gösterildi. Modern cazı Ortadoğu ezgiler ve etnik unsurlarla süslediği kendine özgü tarzıyla kısa sürede caz ve klasik müzik dünyasının vazgeçilmezleri arasında yerini aldı. 2013’te Echo Caz Ödülü’nü evine götürdü. Chick Corea’nın yanı sıra Roy Hargrove, Herbie Hancock, Bobby McFerrin gibi caz devleriyle birlikte çaldı, Alicia Keys’le işbirliği yaptı, Londra - Filarmoni Orkestrası ile sahneye çıktı. İstanbul’da birçok kez sahne aldı, İstanbullu müzikseverlerin kalbine en derin yerinden yerleşti. Özleyenler, daha önce izleyemeyenler ve doyamayanlar için üçlüsüyle birlikte şimdi Salon’da.


Tarih: 28-29 Ekim 2016 /22:00

Bilet Fiyatı: Tam - 56TL, Ayakta Öğrenci - 45TL


Detaylı bilgi ve tüm program için; www.saloniksv.com/tr sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bilet fiyatlarında takvimdeki sanatçı ve gruplara göre değişim göstermekte Garanti Caz Yeşili, The Secret Trio, Mark Lanegel Band, Tuluğ Tırpan Quartet feat Frederik Köster performanslarının bilet fiyatları hakkında detaylı bilgiyi siteyi ziyaret ederek alabilirsiniz. 

Ulaşım

Adres: Emekyemez, Şişhane Sk. 5

Telefon: (0212) 334 0752

 

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X