Jan Jacob Stam ile Organizasyon Konstelasyonları Eğitimi almaya ne dersiniz?

“Fields of Connections” (Bağlantı Alanları), “ Wings of Change” (Değişimin Kanatları) adlı kitapların yazarı olan Jan Jacob Stam'in gerçekleştireceği Organizasyon Konstelasyonları Eğitimi ile kendinizi geliştirin.

24.3.2015

1998 yılından beri Hollanda’da ve Dünya’nın çeşitli yerlerinde konstelasyon üzerine tam zamanlı çalışan ve eğitim seminerleri sunan Jan Jacob Stam, İstanbul'a Organizasyon Konstelasyonları Eğitimi vermeye geliyor. 

Bir sistem içerisindeki öğelerin birbirine göre konumu, durumu ve birbirinden etkileşimi olan konstelasyon kavramı kuruluş ve düzenli bir grubun üyelerinin tamamı anlamında kullanılan organizasyon kelimelerinin birleşimi ile oluşan Organizasyon Konstelasyonlarının geçerli ve aktif olan 3 temel prensibi vardır.

1- Bağlanma; Sistem içindeki herkes eşit bir şekilde bir yer hak eder. Düzen;Sistem içinde belirli bir düzen vardır. Alma ve Verme arasındaki denge.

2- Herhangi bir nedenle bir yada birden fazla temel prensip ihlal edilirse organizasyonun bugününü ve geleceğini etkileyecek belirli dinamikler oluşur.Bu dinamikler sistemin devamının güvence altına alınmasına ve dengenin eski haline gelmesine hizmet eder.

  • Oluşması muhtemel dinamikler;
  • Organizasyondaki bir başkası adına bir şeyi taşımak,üstlenmek
  • Sistem dışına çıkarılmış,yok sayılan birini takip etmek
  • ”Senin yerine ben yaparım” dinamiği
  • Üstün hissetmek
  • Birini organizasyondan ayrılmasına karşı korumak
  • Başka birisi için bir görevi yerine getirmek

3- Bu dinamiklerden şu semptomlar doğar; güç kaybetmek, Lider eksikliği, Hedeflerin tutturulamaması, Çok fazla personel değişimi, Departmanlar arası çatışmalar, Eylem hattı ve yönünün olmaması.

Konstelasyon çalışmasıyla oluşan semptomların altta yatan dinamikleri ortaya çıkacak ve sonrasında olası çözümler gözükecektir.Sistem temel prensiplere göre rahatlayabilecek, enerji yeniden akabilecek ve insanlar görevlerini yerine getirme gücünü kendilerinde bulabileceklerdir.

“Fields of Connections” (Bağlantı Alanları), “ Wings of  Change” (Değişimin Kanatları) adlı kitapların yazarı olan Jan Jacob Stam'in gerçekleştireceği seminer ile kendinizi geliştirmek için bu sınırlı sayıda olan semineri kaçırmayın. 

Seminer 3-4-5 Nisan saat 10:00 ila 17:00 arası Bilgi Paylaşım Merkezi'nde gerçekleşecek. Katılım sayısı 40 kişi ile sınırlı olacaktır. Seminer İngilizce – Türkçe (ardışık çeviri) olarak gerçekleşecektir.

Seminer hakkında detaylı bilgi almak için www.konstelasyon.com adresini ziyaret edebilir yada (0212) 245 29 42 numaradan istanbul.com aracılığıyla aradığınızı söyleyerek bilgi alabilirsiniz. 


NİS

03

2015

Jan Jacob Stam, Organizasyon Konstelasyonları

Mekan:
Saat:

BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X