Karaköy’de Bir Günde Yapılabilecek 5 Şey

İstanbul’un son senelerde oldukça popüler olan semti Karaköy’de, bir gün içinde neler yapılır?

15.03.2017

PAYLAŞ

FacebookTwitterGoogle+Arkadaşına ÖnerYorum Yap

İstanbul! Adım başı tarih kokan, adım başı sizi başka yerlere götürübilecek bir etkiye sahip olan büyülü şehir. Bir de İstanbul’un bazı semtleri vardır ki şiirlere konu olmuştur, sizi dokusuyla bir başka etkiler. Karaköy de bu semtlerinden biridir. İstanbul’da en keyifli vakit geçirebileceğiniz, tarih kokan sokakları arasında kaybolabileceğiniz semtlerden biridir Karaköy. Bir gün içinde birçok farklı yere gidilip dolu dolu geçirebileceğiniz Karaköy’de bir günde neler yapılır sorusunun cevabını sizler için derledik. 


Güne Karaköy’de Başlarken

Enerjisiz ve kahvaltısız asla diyorsanız ama Karaköy’ü dolu dolu yaşamak istiyorsanız ve Karaköy’de nerede kahvaltı yapılır diyorsanız, güne Karaköy Dem’de başlayın. Muhteşem zengin kahvaltı menüsü ve 60 farklı çay ile hizmet veren Dem, Karaköy’ün bohem ruhunu hissedebileceğiniz başlıca yerler arasında.

Karaköy Dem

Öğle Gezintisi

Karaköy, İstanbul’un tarih kokan sokaklarının bulunduğu semt. Karnınız doydu ve enerjinizi depoladıysanız, öğle saatlerinizi Fransız Geçidi’nde gezerek değerlendirmelisiniz. 1800’lü yıllarda inşa edilmiş geçitte gezerken Kağıthane adlı mükemmel şirinlikte bi dükkanla karşılaşabilir, en ilginç ve espirili ürünler satan bu dükkandan sevdikleriniz için alışveriş yapabilirsiniz. Erkekleri de atlamamak lazım. Geçit gezisinin sonuna doğru karşılaşılacak Bey mağazasına da mutlaka uğranıp, erkek giyimin en minimal ve en stil parçalarına bir göz atılmalı.

Fransız Geçiti

Burger ve Limonata

Öğle yemeği için farklı bir lezzet denemek istediğinizde, Karaköy’de nereye gidilir sorunun en doğru cevaplarından biri Baltazar olacaktır. Baltazar’ın ünlü burgeri ve limonata ikilisi mutlaka denemesi gereken lezettler arasında. Aperatif bir şeyler atıştırmak ve yine pek çok kişi tarafından gidilen bir mekana uğramak istiyorsanız da; günün her saati dünya ve yerel mutfaklardan sunum yapan ve misafirlerini kitapla karşılayan Nar Cafe sizler için yine en doğru tercihlerden biri olacak.

Nar Cafe Karaköy

Biraz Daha Tarih

Sıra Karaköy’ün diğer tarihi mekanlarını ziyaret etmekte. Komanda merdivenleri, İstanbul’un ilk ve tek Gotik Kilisesi olan Arap Camii ve tarihi sokaklar, gezinizin diğer kısmını oluşturmalı. Arada mola verip kahve yudumlamak istediğinizde Karabatak’a da uğramadan geçmeyin.

Karabatak Karaköy

Akşam Yemeği ve Eğlence

Akşam yemeğinizde de eşsiz lezetler tatmak istediğinizde Ferah Feza ya da Gran Karaköy mekanlarına gidebilir, gece eğlencenin doruklarına birbirinden şık bir tarza sahip olan Unter, Fosil, Gaspar gibi mekanlarda ulaşabilirsiniz.

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?