Karaköy'de bir Muhit

Sessizliğini bozan Karaköy, artık akşam buluşmalarının uğrak adresi... Bu sefer durağımızda Muhit var. Muhit, Karaköy’ün en sakin sokağı Kemankeş mahallesinde yer alıyor.

9.10.2014

Karaköy'de lezzet avı Karaköy Muhit!

Karaköy son aylarda açılan restoran ve sanat galerisi sayısıyla herkesin ilk tercih ettiği semtlerden oluyor.  Biz de burada yer alan mekanları tek tek gezerek sizler için keşfe çıkıyoruz. Lezzet avımızın ilk durağı olan Tükkan’dan sonra ikinci durağımız da Muhit var. 

İstanbul'da hafta sonları arkadaşlarınızla uzun uzun oturup muhabbet ederken kahve ve kahvaltı keyfi yapabileceğiniz mekanlardan olan Muhit Karaköy, Tophane tarafından gireceğiniz sokakta ilk karşınıza çıkan mekanlardan. Salaş dekoru ve rahat oturma alanlarıyla sevimli mekanın menüsünde; Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve kahve yer alıyor.

muhito-limonata

Muhit'de en meşhur ne var diye soruyoruz. Aldığımız cevap "Tost" oluyor. Pesto ve hellim peynirli tostu menüsünde yer alan en meşhur spesyali onun ardından mantı ve leziz kekleri geliyor. 

Muhit-kahvaltı

Muhit'in menüzünde genellikle atıştırmalık dediğimiz aperatiflerle kahve çeşitleri yer alıyor. Kahvaltı içinde tercih edilen Muhit'de kahvaltıya geldiğinizde yanında kavanozda sunulan enfes limonatasınıda isteyin. 


Ulaşım

Adres: Kemankeş Mah. Kılıçalipaşa Mescidi Sok. No: 9/A Karaköy-Beyoğlu

Telefon: +90 (212) 243 65 25

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X