Karaköy'de eğlencenin yeni adresi Tükkan

İstanbul’un köklü ve tarihi semtlerinden Karaköy’de, sanat galerilerini anımsatan ve dekorasyonu ile semtin ruhunu tamamlayan Tükkan partileri, Pazar brunchları ve yeni lezzetlerinden sonra şimdi de 2017’ye doğru geri sayım yapıyor.

22.12.2016

İstanbul’un köklü ve tarihi semtlerinden Karaköy’de misafirlerini ağırlayan Tükkan, ilk bakışta sanat galerilerini anımsatan dekorasyonu, ardından iştah kabartan Pazar brunchları, yenilenen zengin menüsü ve birbirinden renkli, sokaklara taşan konsept partileri ile dikkat çekmeye devam ediyor. 

Kolay lokasyonu, zevkli iç dizaynına ve lezzetli menüleriyle vazgeçilmez duraklardan olmaya aday Tükkan, nev-i şahsına münhasır mekanlar arasında yer alıyor. Zira bu yönünü önce dekorasyonu, ardından lezzetli yemekleriyle hissettiriyor. Mühendislik eğitimi alan kardeşler Selim & Nedim Diker, yiyecek-içecek sektörüne adım atmaya karar veren birer genç girişimci... Mutfak Sanatları Akademisi mezunu Selim Diker daha sonra kardeşi ile konforu kadar lezzetli yemeklerin de servis edildiği bir mekan açma fikri geliştirmişler.

İsminin doğuş hikayesini Selim Bey’den dinliyoruz. “O kadar çok mekan araştırdık ve hep söylediğimiz bir Tükkan bulamadık kelimesi Karaköy’de bu yeri bulduğumuzda bitmişti. Bizim hayalimizde yapmak istediğimiz mekan, hem yemek yenebilecek, hem de alışveriş yapılabilecek bir mekandı. Bunu çağrıştırması adına ismini Tükkan koyduk.”

Tükkan’ın menüsünde dünya mutfağının tüm örneklerini görebilirsiniz. Pizza ve makarnaları oldukça iddiallı… Hafta sonu her Pazar, brunch olarak lezzetli kahvaltılık sunan mekan akşamları daha lounge havasına bürünüyor. Cuma, Cumartesi günleri Happy Hour tadında olan Tükkan’ın özel spesiyal mojitolarını içmeden ayrılmayın derim. İstanbul'da hafta sonu tercihiniz Tükkan olacaksa rezervasyon yaptırmanızı da tavsiye ederim.

Özel kokteyller ve Kış ayının vageçilmezi sıcak şarap Tükkan'da!

İstanbulluların Karaköy’deki vazgeçilmez buluşma noktası olunca her sezon menülerine yenilikte katıyorlar. Kış sezonunda kokteyl menüleri yenilenmiş. Mevsime eşlik eden malzemeler ve lezzetlerle yenilenen Tükkan kokteyl menüsü Aralık ayı ile beraber, kış mevsiminin vazgeçilmezlerinden sıcak şarapla misafirlerinin damaklarında keyifli ve sıcacık izler bırakıyor. 

Sıcak şarabın yanı sıra mevsim meyveleri ve çeşitli bitkiler, baharatlarla harmanlanan kokteyller de, başta sunumları, ardından da damaklarda bıraktıkları keyifli tatları ile Tükkan’ın fark yaratanları arasında yer alıyor. Espresso, vanilya ve kahlua üçlüsünün buluşma noktası Espresso Martini, kekikle lezzetlenen, insanın içini ısıtan Sucker Up ve Bitter Sweet, zencefil ve turunçgillerin zenginleştirdiği Jam de Ginger, tam bir ateş topu olarak nam salan, acı aromasıyla daha da lezzetlenen ve her yudumunda enerji katan Çili biberli Etna, Tükkan’ın hem adıyla ilgi çeken, hem de lezzetiyle fark yaratan kokteyllerinden sadece bir kaçı…  

İki kattan oluşan Tükkan’ın üst katı özel davet ve doğum günüleri için tasarlanmış 150 - 200 kişilik bir kapasitesi var. Eğlenceli organizasyonlarınızı burada planlayabilirsiniz.

Yazar: Zeynep Ceylan


Ulaşım

Adres: Kemankeş Karamustafapaşa Mahallesi Mumhane Caddesi No: 34 Karaköy, Beyoğlu

Telefon: +90 (212) 245 31 31

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X