Karaköy'ün en Naif mekanı

Karaköy’ün yeni lezzet durağı Naif, 20 Mayıs Çarşamba günü mutfağını şef Pelin Dumanlı’ya bırakacak.

24.4.2015

Adı gibi naif, abartısız ve samimi…

Karaköy geride bıraktığımız 2013’ün en popüler semtlerinden oldu. Sayısız yeni mekan buradan hepimize merhaba dedi, yeni tatlar farklı işletme anlayışlarıyla hayatımıza girdiler. Bunlardan biri de lokanta/cafe olarak hizmet veren Naif. Duvarlarındaki mavi-beyaz çini tabaklar, içeri süzülen loş ışık ve renkli şamdanlarla kısa sürede Karaköy’ün sevilen mekanları arasında yer alan Naif adına yakışır, oldukça naif bir mekan.

Karaköy’ün sevilen mekanları arasında yer alan Naif

naif

Burada menüden ne seçerseniz seçin, içiniz rahat olsun. Çünkü Naif’in en özel ve güzel yanı, mevsimine göre malzeme kullanan, yerli küçük esnaftan alışveriş yapıyor olması. Aynı zamanda Türkiye’nin dört bir yanından büyük özverilerle getirdikleri malzemeleride ileri de satmayı düşünüyor. Peynirlerini Küçükkuyu’dan, domates ezmesini Antakya’dan, zeytinyağını Bergama’dan getirten mekanda, sağlıklı ve lezzetli yemekler yiyeceğinizin garantisini veriyoruz desek abartmış olmayız galiba.

Karaköy Naif'de Kahvaltı

Haftanın her günü kahvaltıdan akşam yemeğine kadar açık olan Naif’te, tüm gün yemek ve atıştırma servisi bulmak mümkün.  Kahvaltı hafta içi saat 11:30'a kadar, hafta sonu ise gün boyunca servis ediliyor. 

Naif’in samimi ortamında keyifli saatler geçireceğinizden şüphe duymadan gidin, yemeklerinden dekoruna, ortam müziğinden çalışanlarına kadar çok sıcak bir yer sizleri bekliyor olacak. 

Naif'de her misafir bir konuk mutfakta!

Naif'de her ay ünlü biri mutfağını ele geçiriyor ve özel lezzetler hazırlıyor. Geçtiğimiz aylarda tasarımcı Niyazi Erdoğan ile başlattıkları mutfak konuğu projesini bundan sonra her ay özel konuklarla süsleyecek olan Naif Karaköy'de bu ay, Yeditepe Üniversitesi Mutfak Sanatları bölümünden mezun olduktan sonra yüksek lisans tezini “Sakatatlar” üzerine hazırlayan Şef Pelin Dumanlı ile yapıyor. Birbirinden lezzetli sakatatları bu kez Naif müşterileri için hazırlayacak olan şef, Mayıs sonunda aynı konuda kitabını da çıkaracak. Şef Pelin Dumanlı’nın Naif için özel olarak oluşturacağı ; beyin paneden, ızgara yüreğe ve kuzu kelleye kadar uzanan zengin sakatat menüsü, içecekler hariç kişi başı 150 TL olacak.

 


Ulaşım

Adres: Kemankeş Mahallesi Mumhane Caddesi No:52 Karaköy / İSTANBUL

Telefon: +90 (212) 251 53 35

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X