Karaköy'ün pasta ve ekmek dükkanı Dandin Bakery

Karaköy'de stili ile diğer mekanlardan farklılaşan Dandin Bakery ile vegan, vejeteyan tatlar deneyip. Bir de üstüne hafif tatlılarını yemeye ne dersiniz.

16.2.2015

Karaköy sokaklarında her adımımızı attığımızda yeni bir mekân fark ediyoruz. Sürekli yenilenen yüzüyle Karaköy, artık iş çıkışı keyfi ve lezzetli yemek yemenin yeni adresi oldu. O kadar mekân açılınca… E haliyle ona da gidelim, bunu da yiyelim. Notlarımız giderek artı. Geçtiğimiz haftalarda sizler için yine bir Karaköy turu yaptık ve bir bakery shop keşfettik.

dandin

Bakery’in Türkçe kelime anlamı ekmek, pasta dükkânı demek. Bu da demek oluyor ki! Leziz pasta ve ekmekler yiyeceğiz. Mekânın iç dizaynı sakin ve ferah tasarlanmış. Yüksek tavanı, bembeyaz duvarları ve  geniş mesafelerdeki masaları ile gelen misafirlerine rahatlık vaat ediyor Dandin.  

dandinMutfağı tamamen organik ve vejetaryen; pancarlı hamburger, tahinli elmalı french tost, tuzlu tart şeklinde olan sebzeli kiş, tahıl ve taze sebzelerle hazırlanan salataları burada denemeniz gereken lezzetlerden. Sabah kahvaltılar içinse kasanın arkasına uzun demirlere serpilmiş leziz ekmek çeşitleri sunuyorlar.  İncirli, fındıklı daha pek çok çeşidi barındıran Dandin’in kahvaltı için hazırladıkları özel reçellerini gitmişken tatmanızı da tavsiye ederim. Kahvaltı sonrası kahve yanında hafif tatlılar ile günü sonlandırmak isterseniz. Ev yapımı kedidilli pastaları Charlotte, beyaz çikolatalı browni, lavantalı çikolatalı pasta sadece burada yiyebileceğiniz tatlar.

Buranın en güzel yanı günün her saati ekmek yiyebilirsiniz. Bakery olduğu için burayı restoran gibi düşünmeden çok aç gitmemenizi tavsiye edederim.


 


Ulaşım

Adres: Kılıçalipaşa Mescidi Sok. No:17/A Karaköy, Beyoğlu/İstanbul

Telefon: +90 (212) 245 33 69

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X