Karaköy’ün tarih kokan restaurantı Andrea

Sımsıcacık ve tarih kokan bir yeni mekan daha aramıza katıldı. Açılalı 2 ay olmasına rağmen nam-ı her yere yayılan Andrea Karaköy'ü sizler için keşfettik.

1.3.2016

Kapısından girer girmez sizi ahşap dokusu ve uzun barı ile karşılayan Andrea’da geçmişin kokusunu alabiliyorsunuz. Her yerinde tarihin izlerini taşıyan mekan aslında 1870 yılında inşa edilmiş bir Ermeni Kilisesi. İsminin doğuşu da kilisenin adından geliyor. Aya Andrea’dan…

150 yıllık bir tarihi kucaklayan mekan, günümüzün modern hayatında birazcık da olsa bizlere nostalji havası yaşatıyor. İlk katında yer alan vintage tarzda dekore edilmiş sohbet alanı, merdivenlerden yukarı çıktığınızda arkadaşlarınızla kafa dağıtacağınız asma katı, ev rahatlığında geniş masalarla süslü restaurant alanı ile çok yönlü mekanlardan Andrea. 

Dünya Mutfağının Yeni Yıldızı Andrea Karaköy

Mekanın en görkemli alanı, yemek bölümü olan restaurant kısmı… Gösterişli masaları ve Retro sandalyeleri ile size ev rahatlığı sunan Andrea’nın mutfağı Dünya mutfağının özel seçilmiş lezzetleri ile süslü. Menü özellikle kısa ve öz seçilmiş. Seçim yapmanız için kafanızı karıştırmıyor. Her damak tadına uygun yemek mevcut… Menüsünde öne çıkanlar neler diye merak edenler için; Boşnak Etli Humus, Trüf Parmesanlı Patates Kızartması eşliğinde gelen Mini Burger, Karidesli Risotto, Jumbo Karides, Vişneli Cevizli Browni,Mandalinalı Cheescake ve Meyve Mücevherleri.

Özel günlerde sevdiklerinizde baş başa yemek yemek isteyenleri de düşünen Andrea toplantı ve davetler için özel bir oda hazırlamış. Kapısını kapatarak sadece size özel bir gece yaşatan Andrea ekibi burada ev rahatlığından ödün vermiyor. Mekanın özel odası ve dekoru kadar mekanı sevdiren bir diğer özelliği personeli ve işletmecisinin ilgisi, özverili çalışması. Andrea işletmecisi Melih Doğan, Şebnem Kaya ve Andrea müdürü Fatih Bayram’ın emin ellerine kendinizi rahatlıkla bırakabilirsiniz. Damak zevkinize uygun yemeği ve zengin şarap kavlarından özel şarapları sizler için itina ile seçiyorlar. Burada güleryüz çalışanlarda zorunlu.  

Andrea’nın zengin bir kokteyl menüsü bulunuyor. Özel olarak hazırlanan menüleri, misafirlere çıkışta armağan ediliyor. İçinde Kokteyllerin tariflerinin yer aldığı menüsünden favori kokteyllerimiz Mystic Mango, çarkıfelek meyvesi ile süslü Passion Dream ve tekila ile karışık baharatlı Spicy Beer.

Andrea Karaköy'de Konsept DJ geceleri

Karaköy’de tamda eksik dediğimiz gece hayatı Andrea’da başlıyor. Belli günlerde eğlencenin dozajını arttıran Andrea’da Salı günleri 80’ler 90’ler Türkçe Pop gecesi, Cuma, Cumartesi akşamları da tanınmış DJ’leri Andrea kabinin de ağırlıyor. Andrea Karaköy'de 11.00’den sonra eğlence sabah 02.00 - 03.00’e kadar sürüyor.


Ulaşım

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Mumhane Caddesi, No 39/B, Beyoğlu, İstanbul

Telefon: +90 (212) 252 20 10

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X