Kebap tutkunlarının adresi Hamdi Restaurant

Etin uzmanı, Hamdi Restaurant Pera'da yemek keyfiniz eşsiz İstanbul manzarası ile taçlanıyor.

16.6.2015

Güneydoğu bölgesinin benzersiz lezzette ki kebaplarını otantik özellikleri ve hazırlanış biçimleri koruyarak misafirlerine sunan Hamdi Restauran, yörenin lezzetini ilk açtığı dükkanındanki tat ile bizlere sunuyor. 

1960 yılında Urfa'da İstanbul'a gelerek iyi kebabı İstanbullularla buluşturmayı hedefleyen Hamdi Arpacı o yıllarda sokak tezgahıyla başladı. Nam-ı günden güne, yiyenden yiyene yayılarak giden Hamdi Bey, restaurant açmaya karar verdi. İlk restaurantını Eminönü semtine açan mekan sahibi Hamdi Arpacı, ardından Radisson Blu Şişli, Radisson Blu Pera ile markasını büyüttü. Şimdi et diyince akıllara ilk o geliyor. Müşteri memnuniyeti özen gösteren mekan et konusunda geyet hassas davranıyor. İşte gelenin müdavim olması bu sebebeten geliyor. 17 çeşit kebabı bulunan mekanın spesyal kebabı tabi herkesin severek yediği Testi Kebabı... Kebap dışında mezeler ve tatlı çeşidi bulunan zengin menüsü bu sene iftar içinde Urfa tatlarına yer vermiş. Menüsünde yok yok. 

Her güne farklı bir çorba çeşidi sunan ara sıcaklarda fındık lahmacun, içli köfte, kuru dolma iledamaklarımızı tatlandıran Hamdi Restaunrat'da ana yemeklerde Urfa kebap, kuzu şiş, fıstıklı kebap ve sebzeli kebap gibi kendisine özel kebap çeşitlerini tercih etme şansı sunuyor. Soğuk mezelerinde de iddealı olan mekan ortaya serpme olarak yoğurtlu semiz otu, patlıcan salata, zeytinyağlı meze, çoban salata, söğüş, yeşillik ve turşu çeşitleri sunuyor. Tatlı olarak baklava seven biriyseniz. Hamdi Restaurant'da güvenle baklava yiyebilirsiniz. Kendi imalatları olan baklavalarını hem poriyon olarak yiyebilir, hem de eve götürmek için kilo ile satın alabilirsiniz. 


Ulaşım

Adres: Radisson Blu Hotel İstanbul Pera, Evliya Çelebi Mahallesi, Refik Saydam Caddesi, No 19, Beyoğlu

Telefon: +90 (212) 988 154 61-69

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X