Kitaro İstanbul'a geliyor!

Muhteşem İpek Yolu müziğinin bestecisi ünlü müzisyen Kitaro, ikinci kez Zorlu PSM'de sahne alacak.

26.8.2016

Çağdaş Batı Kültüründe yirminci yüzyıl sonlarında ortaya çıkan ve sınırları ve alt gruplarıyla geniş bir uygulama ve inanç alanına işaret eden New Age, müziğinin önemli temsilcilerinden olan Kitaro, Piu Entertainment aracılığıyla 4 Nisan'da İstanbul'a geliyor. 

Asıl adıyla Masanori Takahaşi, müzisyen, Vangelis ve Yanni gibi bu müziğin en çok tanınan temsilcilerinin başındadır. Etnik ve elektronik öğeleri bir araya getiren yenilikçi müziğiyle dünyanın dört bir yanında dinleyenleri derin ve ruhani yolculuklara çıkaran efsanevi müzisyen Kitaro'nuın müziğinde Batı formatlı ezgilerden ziyade, parçası olduğu Uzak Doğu kültürünün izleri görülür.

Japonya’da dünyaya gelen Kitaro, müzikal ilgi ve becerisini kendi imkânlarıyla geliştirmiş, lise döneminde kurduğu “Albatross” adını taşıyan müzik grubuyla bu alandaki üretiminin ilk eserlerini ortaya koymuştur. Kitaro’nun hayatınını değiştiren iki önemli olay, dönemin ünlü müzisyenleri Fumio Miyashita’yla ve onunla dünya turuna çıktığında Almanya’da karşılaştığı Klaus Schulze’yle tanışması olmuştur; zira ruhsal tedavi ve meditasyon müzikleri yapan Fumio Miyashita sayesinde müziğe bakışı değişmiş, Klaus Schulze vasıtasıyla da ileride müziğinin ana enstrümanı olarak kullanacağı “synthesizer”la tanışmıştır.  

30 yılı aşkın kariyeri boyunca müziğiyle milyonları peşinden sürükleyen Kitaro 4 Nisan akşamı Zorlu PSM'de özel bir orkestra eşliğinde sizlerle olacak.


KAS

16

2016

Kitaro

Mekan:
Saat :

BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X