Unutulan yemekleri canlandıran Kiva, artık Kanyon'da!

Anadolu'nun kültürel tarihi içinde zengin bir yere sahip olan ancak unutulmaya yüz tutmuş yemeklerini yeniden yorumlayan Kiva, hazırladığı lezzetlerle hayal gücünüzü zorlayacak.

12.6.2014

Kiva, açıldığı günden itibaren tanımladığı “Anadolu halk mutfaklarında pişen, unutulmaya yüz tutmuş yemekleri araştırmak, incelemek ve özüne sadık kalarak pişirmek ve sunmak” misyonu doğrultusunda çalışıyor.

kivaAnadolu’nun benzersiz lezzetlerini, özünü bozmadan ancak şehrin ve gelişen yaşamın nabzına uygun çağdaş sunumlarla yorumlayarak sunan Kiva, menüsünü de bu reçeteler ışığında ve mevsimine uygun yöresel malzemeler ile yıl boyunca güncel tutuyor.

İlk restoranı 2008 yılında Galata Meydanı’nda açılan ve eşsiz lezzetleriyle yerli ve yabancı misafirlerini Türkiye’nin her köşesine yolculuğa çıkaran Kiva'nın menüsü Anadolu insanının geniş hayal gücü ve maharetli ellerinin ürünü, Kiva mutfağında kalabalık bir ekip tarafından işleniyor. Her mevsimin lezzetini, şifasını ve zenginliğini menüsüne yansıtan Kiva, lezzetlerini özüne sadık kalarak ve yöresel farklılıkları gözeterek hazırlıyor. Birbirinden ilginç çorbaları, etli yemekleri, sebze sevenler için mükemmel seçenekler sunan salata büfesi ve etsiz yemekleri, geçmişten bugüne ulaşan şerbetleri ve eşine başka yerlerde rastlanmayan tatlıları ile Kiva, sadece yöresinde ya da evlerde pişen lezzetleri beğeninize sunuyor.

Yöresel yemeklerin en seçkin adresi olan Kiva, Anadolu’nun muhteşem zenginliğini her ay özel hazırladığı menüsü ile misafirlerine sunuyor. Anadolu’ya özgü sayısız yemek reçetelerini gün yüzüne çıkaran Kiva, “Yoğurtlu Dövme Çorbası”, “Ilık İmam Bayıldı”, “Alıç Sirkesi, "Zeytinyağlı Enginar Bademli Fava gibi hem hafif hem lezzetli seçenekler sunuyor. Anadolu mutfak kültürünün en iyi temsilcisi Kiva, mevsimsel ürünleri kullanarak hazırladığı menüleriyle misafirlerine en taze lezzetleri sunuyor.

Ulaşım

Adres: Büyükdere Caddesi, Esentepe Mahallesi 185/173 Kanyon Avm 4.Levent - İstanbul

Telefon: +90 (212) 353 5390

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X