Kuğu Gölü Balesi İstanbul'da!

Yazıldığı günden bu yana binlerce kez sahnelenen Pyotr İlyiç Çaykovski’nin ölümsüz eseri “Kuğu Gölü”, Kremlin Balesi’nin eşsiz performansıyla ilk kez Türkiye sahnelerine konuk olacak.

6.3.2015

Yazıldığı günden bu yana binlerce kez sahnelenen Pyotr İlyiç Çaykovski’nin ölümsüz eseri “Kuğu Gölü”, Rus Ulusal Dansçısı Andrey Petrov'un sanat direktörlüğünü ve koreograflığını üstlendiği Kremlin Balesi’nin eşsiz performansıyla ilk kez Türkiye sahnelerine konuk olacak.

Yüz otuz yılı aşkın süredir tüm dünyada en büyük bale topluluklarının önde gelen tercihleri arasında yer alan Kuğu Gölü, Rus besteci Pyotr İlyiç Çaykovski’nin şaheseri olarak biliniyor. Şeytani bir büyücünün lanetiyle kuğuya dönüştürülen Prenses Odette’in hikayesini anlatan eser, gerçek aşkın büyü ile gelen lanetin üstesinden gelişini müzik ve dansın muhteşem birlikteliği ile sahneye taşıyor. Çaykovski’nin hem batı motifleri hem de yerel dans müzikleriyle bezenmiş eserini bu kez, çalışmalarını Kremlin Devlet Sarayı binasında sürdüren ve gösterilerindeki yüksek performanslarıyla tanınan Kremlin Balesi yorumluyor. Hem izleyiciden hem sanat çevrelerinden büyük takdir toplayan genç ekip, “Gerçek aşk büyüyü bozar” sloganıyla yorumladığı Kuğu Gölü balesi ile Türkiye’ye geliyor.

Aşkı anlatan en güçlü eserlerden biri olarak sahnelendiği her ülkede milyonlarca kişiyi büyüleyen Kuğu Gölü, IEG Live ve Sa Organizasyon işbirliğiyle 23 Mayıs 2015 Cumartesi günü Zorlu PSM’de İstanbullu bale severlerle büyülü bir seyir keyfi yaşatacak. 


MAY

23

2015

Kremlin Balesi

Mekan:
Saat :

BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X