Kutsal Masklive sahnesinde

Rock Sanatçısı Kutsal 6 Eylül akşamı Masklive sahnesinde ...

4.9.2014

Sadece Türkiye'de yaptığı müzikle yetinmeyen Kutsal, müziğini okyanusun ardına, Los Angeles’a kadar taşıyan gerçek bir müzik aşığı...

Küçük yaşlarda o dönemin şarkılarını makara bantlara söyleyerek müziğe başladı. Lise döneminde gitar ile tanıştı. Çeşitli amatör gruplarla konserler verdi. 1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nü kazandı.İkinci sınıfta kızlardan oluşan "Aint Blonde" isimli grubunu kurdu. Üç yıl boyunca cover şarkılarla sahne çalışmaları yaptı. Bu süreçte kendi bestelerini yapmaya başladı. 1995'te "Kutsal Hazine Avcıları" grubunu kurdu. Grup 1997'de Nazan Öncel'e "Sokak Kızı" albümü konserlerinde eşlik etti.

Ayrica Kutsal, Sezen Aksu, Şebnem Ferah, Teoman, Feridun Düzağaç, Haluk Levent, Sarp, Jimmy Waldo gibi pek çok sanatcı ile albüm ya da sahnede birlikte calıştı. Sezen Aksu'nun "Beni Al Onu Alma" ve Nazan Öncel’in “A Bu Hayat Boyle” klibinde oyuncu olarak yer aldı ve bu kliplerdeki performansı ile de dikkat çekti. 2000 yilinda, uzun metrajlı bir filmde de rol alan sanatçı, içinde Ahmet Uğurlu, Halil Ergün gibi isimlerin bulunduğu Türk-Avusturya ortak yapımı "Gökten Düşen Hazine" isimli filmde, Rock Müzisyeni genç bir kızı canlandırdı. Avrupa’da pek çok festivalde gösterilen filmde, Kutsal'ın, Bırak Kırılsınlar isimli şarkısına yer verildi.

İlk albüm "Susuzluğun Geçti Mi?" 2002'de TMC etiketiyle yayımlandı. Tüm söz ve besteleri Kutsal'a ait olan albümden, "Gözlerim Ağlıyor", "Bırak Kırılsınlar" ve "Rüya" şarkılarına klip çekildi. Bu şarkılar uzun süre listelerin üst sıralarında yer aldı. 2003 yılında Los Angeles'a taşındı. Los Angeles'ta Jimmy Waldo ve Alper Çakır gibi isimlerle çalışarak 2008 yılında "Çırılçıplak" albümünü hem Türkçe, hem de İngilizce kaydetti. Albümün İngilizce versiyonu "Naked" Amerika ve Avrupa'da yayımlandı. Bu albüm Kutsal’a, Amerika'da İngilizce albüm yayımlayan ilk Türk Rock Sanatçısı olma sifatini kazandırdı. "Çırılçıplak" albümünden "Çalmışsın Uykumu" ve "Resimler" parçalarına klip çekildi.

Kutsal, 2012 yilinda “Kalbimin Aydinlik Yüzü” isimli 5 sarkidan olusan EP’sini hem US’de hem de Turkiye’de yayimladi. Bu albumden “Dönülmez Bir Yoldayim” ve “ÇocuĞum Gibi Baktim” isimli iki parcaya Amerika’da klip ceken Kutsal, konserlerine ise Amerika agirlikli olarak devam etmistir.

Kutsal konseri 6 Eylül Cumartesi Mask Live Sahnesinde Saat 22:00 de gerçekleşecek. Konser biletlerini Biletix Ve Mask Live Girişinden temin edilirsiniz.

 

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X