La Scarpetta, Etiler’de açıldı

İtalyan mutfağının en iyi örneklerini sunan menüsü, zengin sarap kavı ve şehrin merkezindeki sürpriz arka bahçe konumu ile La Scarpetta, misafirlerine lezzet dolu bir deneyimin kapılarını açıyor.

15.1.2015

Sizleri yeni bir İtalyan'la tanıştırıyoruz. Vazgeçilmez lezzetlerden olan İtanyan mutfağının en güzel örneklerini İstanbullu lezzetseverlele buluşturan La Scarpetta, en iyi İtalyan şeflerin menüleriyle, özel odun fırınıyla ve 1000 yıllık şarap kavıyla bizlere gerçek bir lezzet şöleni sunuyor. 

Özellikle İstanbul’da hızla büyüyen yeme içme alanında ileriye dönük projeleri olan KBO Group’un ilk yatırımı olan restoranın mutfağı, Torinolu 2 İtalyan şefe emanet. İtalyan mutfağının en iyi örneklerini sunan menüsü, zengin sarap kavı ve şehrin merkezindeki sürpriz arka bahçe konumu ile La Scarpetta, misafirlerine lezzet dolu bir deneyimin kapılarını açıyor.

la scarpetta

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’deki lezzet severlerin de vazgeçemediği yegane mutfak olan İtalyan mutfağı, yeni bir temsilciye daha kavuştu. Sunduğu ortamdan servisine, restorandaki her detayla bizlere farklı bir İtalyan  tecrübesi vad eden yeni mekân mutfaktaki İtalyan şeflerinden yönetim kadrosuna kadar tecrübeli bir ekibin ürünü. 

Zengin Şarap Kavı

La Scarpetta İtalyan mutfağından rafine bir seçki ile tasarlanan menüsünün yanı sıra, yaklaşık 1000 şaraplık kavıyla da dikkat çekiyor. Yüzde 60’ı yerli şaraplardan oluşan ve yabancı şarapların yüzde 90’ının İtalyan şarapları olduğu La Scarpetta’nın şarap kavı, restoran menülerinde çok sık rastlanmayan bir şekilde geniş bir kadeh şarap seçeneği sunuyor.

İsmini İtalyanca’da ayakkabı anlamına gelen Scarpa’dan türetilmiş ve halk arasında ‘yemeğin suyunu çekmesi ve lezzetlenmesi için tabağa atılıp en son yenen lokma’ anlamında kullanılan La Scarpetta’dan alan mekan, Etiler’de kargaşadan uzak bir arka bahçede, sadece akşam yemeklerinde değil öğlen yemeklerinde de iyi yemek ve kaliteli şarap isteyenlerin ilk tercihlerinden olma iddiasında. Özellikle iş yemekleri ve toplantılar için izole masa seçenekleri de sunan La Scarpetta; dileyenlerin şarküteri menüsünden istedikleri ürünleri, istedikleri miktarda seçebildikleri geniş şarküteri reyonuyla İtalyan lezzetlerini sevenlerin evlerine de giriyor.

italyan mutfagı

Tüm Ürünler Mevsiminde Tüketiliyor

Mevsiminde yetişmeyen hiçbir ürün ve konserve, kurutulmuş ve dondurulmuş bir malzemelerin kullanılmadığı La Scarpetta’nın menüsünde mekanın da en dikkat çekici noktalarından birine konuşlanmış, yüzde 100 odunla çalışan pizza fırınından çıkan enfes pizza seçenekleri dikkat çekiyor. La Scarpetta’nın menüsünün öne çıkan lezzetleri arasında; Deniz Tarağı, Bonfile  ve Trüf Mantarlı Pizza La Scarpetta, Dana Yahni Dolgulu Agnolotti, Deniz Levrekli Ravioli, Mantarlı Risotto, ana yemek olarak Ossobuco ve Deniz Levreği, tatlı olarak ise ev yapımı sorbet ve bonet yer alıyor.

Oldukça genç ve eğitimli bir mutfak ekibine sahip olan La Scarpetta, mekânın açık alanında yer alan 'taze baharat bahçesi' ile konuklarını şehrin göbeğinde sakin, huzurlu bir  arka bahçe  ortamında ağırlıyor. 


Ulaşım

Adres: Dilhayat Sok. NO:16 Etiler,İstanbul

Telefon: +90 (212) 263 53 53

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X