Uyuyan Güzel masalını bir de Maleficent'in gözünden izleyin

Merakla beklenen Angelina Jolie'nin başrolünü üstlendiği Maleficent vizyonda yerini aldı.

2.6.2014

Klasik Uyuyan Güzel masalına hiç kötünün tarafından bakmayı denediniz mi? Barışçıl bir orman krallığında büyüdüğü için huzurlu bir hayata sahip olan Malefiz, görkemli siyah kanatlara sahip güzel, saf ve genç bir kadındır, ta ki bir zamanlar inandığı adam olan Stephan topraklarının düzenini tehdit edinceye kadar… Maleficent (Malefiz), topraklarının koruyucusu olur ama acımasız bir ihanete uğrayınca o saf kalbi taşa dönüşür. Onun bu kadar kin ve öfke dolu olmasının nedeni budur, Aurora'yı 100 yıllık bir ölüme mahkum etmesi de tüm bu çektiği acıların sonucudur... Bu lanetin hikayesini anlatan filmin yönetmenliğini Robert Stromberg üstlenirken, başrol Maleficent'i Angelina Jolie canlandırıyor. Genç prenses ise Elle Fanning oynarken kendisine kadroda Sharlto Copley, Miranda Richardson, Sam Riley, Kenneth Cranham gibi tecrübeli oyuncular eşlik ediyor. 

 “Maleficent,” 1959 klasiği “Uyuyan Güzel”in en ikonik kötü karakterinin anlatılmamış hikâyesinde, Maleficent’ın kalbini taşlaştıran ve onun, bebek Aurora’yı lanetlemesine yol açan olaylar anlatılıyor.

Tür: Aksiyon-Macera
Gösterim Tarihi: 30 Mayıs 2014
Oyuncu Kadrosu:  Angelina Jolie, Sharlto Copley, Elle Fanning, Sam Riley, Imelda Staunton, Miranda Richardson, Juno Temple, Lesley Manville
Yönetmen: Robert Stromberg
Yapımcı: Joe Roth
Sorumlu Yapımcılar: Angelina Jolie, Don Hahn, Matt Smith, Palak Patel, Sarah Bradshaw
Yazan: Linda Woolverton

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X