Manzaraya karşı lezzetli bir gün Tarabya Bahçe'de!

Eski adı Therapia Garden olan Tarabya’nın gözde lezzet bahçesi Tarabya Bahçe, doğal güzellikleri ve egzotik lezzetleriyle insan ruhuna çok iyi geliyor.

17.6.2015

Eda Baker'in işletmeciliğini yaptığı yeni mekanı Tarabya Bahçe, eşsiz Tarabya manzarasına kurulmuş özel mekanlardan biridir. Doğal güzelliği ve egzotik lezzetleri biraraya getirme hayali ile açtığı Tarabya Bahçe'de ünlü şefler tarafından hazırlanan dünya mutfağının en güzel örnekleri sunuluyor. Çapamarka ve Lacivert restoranlarıyla yeme-içme sektöründe büyük başarı elde eden Eda Baker bu mekanı açarken hedefi gelen misafirlerine dünya lezzetlerini uygun fiyatlarla sunmayı ve huzur dolu bir zaman yaşatmak olmuş. 

Palmiye ağaçlarıyla çevrili çok geniş ve özel bir bahçeye sahip olan Tarabya Bahçe'nin sofistike bir ambiyansı var. Sadece yaz aylarında da değil her zaman hizmet vermek içinde 65 kişilik kış restaurantları, 100 kişilik teras bölümü ve adını aldığı çok güzel bir bahçesi mevcut. Dünya mutfağından en özel lezzetleri menülerine eklemenin yanında dileyen misafirleri için alakart ve fix menüde hazırlıyorlar

Dekorasyonu kadınsı bir mimari ile süslenen, Tarabya Bahçe'nin sofistike bir ambiyansı var. Menüleri içinde kaliteli şarapları, egzotik kokteylleri, lezzetli aperatifleri, zengin ana yemekleri, açık büfe brunchları ve yerli-yabancı içecekleriyle her ayrıntıyı düşünen mekanın en öne çıkan lezzeti kahvaltı çeşitleri... Organik olarak sundukları kahvaltıları içinde yok yok. Patisserie Tabağı, petek bal, kaymak, köy tereyağı, organik peynir tabağı, Ev reçelinin dışında bir kahvaltıda olması gereken her lezzet tek bir masada toplanıyor. Tamamı mevsiminde yetişerek misafirlere sunuluyor.

Hafta içi, hafta sonu, isterseniz öğlen ve akşam saatlerinde nargile içip, özel kokteylleri yudumlayabilir, isterseniz de dünya mutfağının enfes lezzetlerini tadarak toplantılarınızı ve sohbetlerinizi keyifli hale dönüştürebilirsiniz. Tarabya Bahçe’nin ruhunuzda terapi etkisi yaratacak saklı bahçesinin eşsiz doğasında ise kendinizi şımartabilir, günün tüm stresini üzerinizden atabilirsiniz.


Ulaşım

Adres: Tarabya Mh. Tarabya Bayırı Cd. No:62 Sarıyer/ İstanbul

Telefon: +90 (212) 299 00 61-62

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X