Mario Frangoulis ve George Perris, yeniden İstanbul'da!

2014 konserleri kapsamında yola çıkan ikili, 3 konser ile büyüleyici ve bir o kadar ilham dolu müziklerini, İstanbul ve Ankara’da verecekleri konserlerde 5 dilde seyirci ile buluşturacaklar.

9.10.2014

2014 konserleri kapsamında yola çıkan ikili Mario Frangoulis ve George Perris, 3 konser ile büyüleyici ve bir o kadar ilham dolu müziklerini, İstanbul ve Ankara’da verecekleri konserlerde 5 dilde seyirci ile buluşturacaklar. 

Kadife sesli Yunan Tenor Mario Frangoulis, teyzesinin müzik yeteneğini keşfetmesi ile 17 yaşındayken “London’s Guildhall School”da sahne ve şan eğitimi almak üzere kayıt olur. Ardından 1998’de “Maria Callas” tenor yarışmasına girer ve çok önemli bir ödül kazanır. Alfredo Kraus ve Marilyn Horne gibi ünlü tenorların da içinde bulunduğu kurul tarafından “New York’s Juilliard Müzik” okulunda burslu öğrenci olarak kabul edilmesini sağlar. Küçük yaşlardan beri her zaman şarkı söylen sanatçı hiç bir zaman kendisine operayı yakıştıramaz. Hatta ona yaşlı sanatçıların söylemesi gereken bir müzik türüymüş gibi gözükür. Ta ki! Atina’da Jose Carreras ve Agnes Baltsa nın seslendirdiği “Carmen” i izleyene kadar Carmen, onun fikrini değiştirdiği gibi opera müziğini söylemeye isteği de kazandırmıştı.

Yunanistan'ın Atina kentinde  doğan George Perris, müzik kariyerine annesinin aldığı piyano ile başlamış. Çeşitli dillerde beste ve şarkı yazan genç sanatçı birbiriden değerli seslerle aynı sahneyipaylaşmış. Müziksiz bir hayatı düşünemeyen George Perris. Lara Fabian ve Mario Frangoulis ile aynı sahne de şarkı söyleme şansı yakalamış. Birkez daha Mario Frangoulis ile aynı sahneyi paylaşmaya hazırlanan sanatçı Ekim ayında seveneleri ile buluşacak. 

CNN tarafından en saf seslerden biri olarak adlandırılan ve duayen isim Pavarotti’nin tahtına aday gösterilen Frangoulis ve Perris, Türkiye’de Ekim ayında, bu kez klasik müziğin en önemli parçalarından özel olarak hazırladıkları repertuar ve sürpriz programları ile klasik müzik severlere müzik dolu anlara yaşatacaklar. 

Konser Programı:
8 Ekim İstanbul TİM - Mario Frangoulis & George Perris
10 Ekim Ankara ATO - Mario Frangoulis & George Perris

Bu iki harika sesli tenoru dinlemek için; konser biletlerini Biletix ve BKM'nin kendi web sitesi; www.bkmonline.net'i ziyaret ederek satın alabilirsiniz. 

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X