Meraklısına İstanbul'da Bulunan At Çiftlikleri

Binicilik sporu atalarımızda gelen bir gelenek olmanın yanında modern bir spor olarak da hâlâ tercih ediliyor.

30.03.2017

PAYLAŞ

FacebookTwitterGoogle+Arkadaşına ÖnerYorum Yap

Ders alabileceğiniz, atları sevebileceğiniz çiftlikler için İstanbul dışına çıkmanıza gerek yok. İstanbul’da ata binmek için birçok kulüp ve çiftlik bulunuyor. Meraklısına İstanbul'da bulunan at çiftliklerini derledik.


Gürman At Çiftliği

Gürman Binicilik olarak da bilinen bu at çiftliği Büyükçekmece'de bulunuyor. Burada profesyonel hocalardan ders alabilirsiniz. Ayrıca hocalar eşliğinde at ile tur atabilirsiniz. Farklı yaş gruplarına hizmet veren çiftlikte ister arkadaşlarınızla ister ailenizle isterseniz de tek başınıza ata binme keyfini yaşayabilirsiniz.

Gürman At Çiftliği

Kenan Bey Binicilik Kulübü & At Çiftliği

Samandıra'da bulunan çiftlik aynı zamanda binicilik kulübü olarak da faaliyet göstermektedir. Profesyonel ekibiyle ata binme eğitimi alabileceğiniz çiftlik Pony Club hizmeti ile çocuklar içinde binicilik dersleri veriyor. Binicilik ile ilgili her detayı bulabileceğini bu çiftlik İstanbul'un en iyi at çiftlikleri arasında yer alıyor. 

Kenan Bey Binicilik Kulübü & At Çiftliği

Atlıtur

Sarıyer'de hizmet veren Atlıtur hem bir at çiftliği hem de meraklılarına at ile turlar düzenleyen bir kulüp. Burada özel binicilik dersleri alabilirsiniz. Pony Club ile çocuğunuzun ata binmeyi küçük yaşlarda öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Uzun süreli turlar ile güzel bir deneyim yaşayabilirsiniz. Doğa ile iç içe ve atlarla eşsiz bir deneyim yaşamak isterseniz mutlaka buraya bir göz atmalısınız.

Atlıtur

Kayra At Çiftliği

Eyüp'te bulunan çiftlik hem ata binmek için ideal hem de piknik için. Huzurlu bir ortamda, manzara eşliğinde kahvaltınızı edip ardından at ile kısa turlara çıkabileceğiniz çiftlikte isterseniz ata biniş dersleri de alabilirsiniz. Akşam üzeri ise nargile içerken bir yandan hayvanları seyredebilir, doğanın eşsiz güzelliğinin tadını çıkartabilirsiniz.

Kayra At Çiftliği

İstanbul Binicilik Kulübü

Çekmeköy'de bulunan kulüp aynı zamanda bir at çiftliği. Her yaş grubuna verilen binicilik eğitimlerinin yanında eğitmenler eşliğinde hobi olarak ata binme imkânı da bulunuyor. Profesyonel olarak binicilik yapmak isteyen kişiler özel eğitimlerden geçerek yarışlar için de burada hazırlanıyor. Doğayla iç içe olan çiftlik zihinsel ve bedensel engelli kişileri de unutmuyor ve onların içinde özel ata binme eğitimleri veriyor. At yardımlı terapi de aynı şekilde burada hizmet olarak sunuluyor.

İstanbul Binicilik Kulübü

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?