MOC ve Usla işbirliği ile kahve eğitimleri başlıyor!

USLA, Ministry of Coffe MOC iş birliği ile akademi içerisinde tüm teknik donanımlara sahip özel bir “Barista” sınıfı geliştirdi. Moc'un sahibi Sam Çeviköz ve ekibi tarafından verilecek eğitimlerde katılımcılara birbirinden lezzetli kahvelerin yapımını keşfedecek.

2.3.2015

Kahve tutkunları ünlü Baristalar kadar güzel ve gösterişli kahveler yapmak ister misiniz? 

Mekan tasarımı, ürün kalitesi ve MOC Nişantaşı ortaklarından Sam Çeviköz'ün uzun yıllara dayanan kahve tecrübesi sayesinde 'mahalle kahvesi' tanımının içini kısa sürede doldurmayı başaran MOC, iyi kahvenin değerini bilenler için özel eğitimler hazırlıyor. SCAE (Speciality Coffee Association of Europe) onaylı sertifikalı barista Sami Çeviköz'ün eğitmenliğinde USLA ve MOC iş birliği ile gerçeklecek Kahve eğitimleri kapsamında birbirinden lezzetli kahvelerin yapım aşamasından sunumuna tüm detayları uygulamalı bir şekilde öğreneceksiniz.

moc-cold-brewİyi bir Barista

İtalyanca bir kelime olan Barista, zengin ve geniş bir kahve kültürüne sahip İtalya’da kahveyi hazırlayan ve sunan barmen’e verilen isimdir. İyi bir “Barista”, kahvenin çekirdeğinden en iyi kahve aromasına, kahve makinasını kullanmadan makinanın ufak arızalarını gidermeye kadar birçok konuda bilgi sahibi olmalıdır. İyi bir baristanın kahve kültürüne hakim olmanın yanı sıra diğer içecekler hakkında da bilgi sahibi olması gerekmektedir. Son yıllarda Türkiye’de de kahve kültürüne karşı ilgi oldukça arttı. Birbirinden lezzetli kahveleri ustalıkla, eşsiz sunumlar ve farklı demleme metodları ile öğrenmeye ne dersiniz?

3 aşamalı eğitim ile Baristalığa adım!

Temel Seviye, Uzman Seviye ve Profesyonel Seviye olmak üzere üç farklı eğitim grubuna ayrılan Barista Eğitimi, bu üç aşamalı eğitimle tüm katılımcılara kahve ile ilgili bilinmesi gereken ne varsa hepsini öğrenme fırsatı veriyor. Genel kahve bilgileri, yetiştirici ülkeler ve coğrafyası, kahvenin tarihi, özel kahve ne demek, kahve türleri, aromaları, tatları ve içerdikleri kafein oranları, öğütülme süreci ve boyutları, tazelik sürelerinin önemi, dozajlama ve sıkıştırma, farklı ekipmanlarla demleme kahve yapım yöntemleri ve standartları, süt yapma teknikleri, latte art, espresso makineleri ve teknolojileri, kahve kavurma bilgileri, profesyonelce kahve tadımı “ cupping” eğitimler kapsamında hem teorik hem de uygulamalı dersler olarak “Barista” adaylarının bilgisine sunulacak.


Kahve Workshop Barista Eğitiminde neler Öğreneceksiniz?

  • Kahvenin tarihi, 
  • İyi bir kahve nasıl anlaşılır,
  • Kahveyi kavurma yöntemleri,
  • Latte ve birçok çeşitli kahve yapımı ve süslemesi,

MAR

16

2015

Barista Eğitimi-1

Mekan :
Saat :

EĞİTİM FİYATI : 
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X