Mor ve Ötesi ile büyük düşler görmeye hazır olun!

Mor ve Ötesi grubu müziklerini özleyenler için tekrar sahnede sevenleriyle buluşuyor. 6 Ağustos'ta Dorock XL sahnesinde olacak olan grubun performansını kaçırmayın.

31.7.2016

Türk rock müziğin önemli gruplarında olan Mor ve Ötesi, türk müziğine önemli eserler kazandırmış ve büyük bir fan kitlesine sahip olmuştur.

Kerem Kabadayı, Harun Tekin, Derin Esmer ve Alper Tekin uzun yıllardır hiç ayrılmadan müzik yaptığı grubun çıkış tarihi 1995 yılına dayanır. Tamamen kendi söz ve bestelerinden oluşan ilk albümleri "Şehir"i yayınladıktan sonra Yalnız Şarkı parçalarına klip çekerek dikkatleri üzerileriNe çeken grup, ardından 6 şehri kapsan Türkiye turnesine çıkarak daha çok kitlelere müziklerini buluşturdular. Bırak Zaman Aksın, Dünya Yalan Söylüyor, Büyük Düşler gibi başarılı albümler çıkaran Mor ve Ötesi, "Savaşa Hiç Gerek Yok" parçaları ile savaş ve politikanın getirdiği zülümlere önemli bir marş besteledi. 53. Eurovision Şarkı Yarışması'na katılarak ülkemizi dünyada temsil eden grup, 2008 Eurovision Şarkı Yarışması'nda söz ve müziği kendilerine ait olan "Deli" adlı Türkçe şarkı ile ikinci yarı finalde yarışan grup olarak ilk 10'a girmeyi başardı.


AGU

06

2016

Mor ve Ötesi Konseri

Mekan:
Saat :

BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X