Mövenpick’ten Kilolarca İyilik

Mövenpick Hotel Istanbul “Kilolarca İyilik” projesi ile Şanlıurfa Mengelli İlkokulu’nu destekliyor.

25.8.2017

Mövenpick Hotel Istanbul, dünya üzerindeki diğer 46 Mövenpick otelinin de dahil olduğu “Kilolarca İyilik” 2017 sosyal sorumluluk projesi ile otel misafirlerini ve yerel sakinleri, ihtiyaç sahiplerine giyecek ve eğitim malzemeleri yardımında bulunmaya davet ediyor.

5 Eylül BM Uluslararası Yardımseverlik Günü kapsamında düzenlenen bu global kampanya ile her Mövenpick oteli, desteklediği kurum adına yardım toplayıp, yerine ulaştıracak.

Otel misafirleri ve ziyaretçiler, 1-15 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecekbu anlamlı proje süresince katılımcı otellerin lobilerindeki stantları ziyaret edip, kıyafet ve okul gereçleri yardımında bulunabilecek. Mövenpick Hotel Istanbul’da toplanan malzemeler Şanlıurfa Birecik’te bulunan Mengelli İlkokulu’nda eğitim gören 35 öğrenciye bizzat ulaştırılacak.

Geçtiğimiz sene de düzenlenen bu projede 926 kilo yardım malzemesi toplanmıştı. Bu yıl daha fazla otelin yer alacağı bu kampanyada toplanacak malzemelerin kilosunun bu rakamı fazlasıyla aşması hedeflenirken, her misafirin en az bir kilo ürün bağışı yapması bekleniyor.

Talep edilen eğitim malzemeleri; hikaye ve okul kitaplarının yanı sıra defter, kalem, cetvel, silgi, kalemtıraş ve makas gibi kırtasiye ürünlerini içeriyor. Ayrıca öğrencilerin kullanabileceği her türlü giyecek ve ayakkabı yardımı da toplanacak. Mövenpick Hotel Istanbul, “Kilolarca İyilik” projesine katkıda bulunanlara teşekkür etmek amacıyla bir top Mövenpick dondurması ikram edecek.

“Kilolarca İyilik” kampanyası Mövenpick’in global sosyal sorumluluk programı olan “Shine”ın bir parçası. “Shine” girişimleri üç ana başlık altında toplanıyor; çevresel, işveren ve sosyal sürdürülebilirlik, tabii ki eğitim tüm bunların ortak odak noktası. 

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X