Muhteşem Yüzyıl'ın kostümlerine yakından bakıyoruz

Popüler dizi Muhteşem Yüzyıl kostümlerinin sergileneceği özel sergi Muhteşem Yüzyıl: Teşhir-i İhtişam, Maslak’ta yeni açılan Uniq İstanbul Kültür ve Sanat Merkezi içinde yer alan UNIQMÜZE’de ziyaretçilere kapılarını açtı.

11.3.2015

Muhteşem Yüzyıl'ın dekor, kostüm ve aksesuarları 4 Aralık'da İstanbul'un yeni müzesi UNIQMÜZE'de sergilenecek.

Yüzyılın Sergisi: "Muhteşem Yüzyıl: Teşhir-i İhtişam"

Tims Productions tarafından yapılıp Star TV'de yayınlanan Türk yapımı tarih-kurgu televizyon dizisi. Birçok ünlü oyuncuyu biraya getirdi. Meral Okay'ın ölmeden önce hayata geçirdiği dizinin yönetmenliğini Taylan biraderler üstlendi. Dizi, temel olarak Osmanlı İmparatorluğu padişahı Kanuni Sultan Süleyman'ın ve Hürrem Sultan'ın hayatı, Hürrem Sultan'ın evlatları için giriştiği taht mücadelesi ve saray hayatını konu alan yapım bu sezon finalini yaptı. Dev oyuncu kadrosunda başarılı oyuncuları barındıran dizide; Halit Ergenç, Nebahat Çehre, Meryem Uzerli, Cansu Dere, Berrak Tüzünataç, Okan Yalabık, Mehmet Günsür, Meltem Cumbul, Ozan Güven, Burak Özcivit, Selma Ergenç, Merve Boloğur, Nur Fettahoğlu, Pelin Karahan gibi oyuncular dizide rol aldı. 

Dizi final yapsada yankıları sönmüyor son projeleri dizi kostümlerini bir sergide toplama projesi!

cansu-dere
TİMS Productions ve Istanbul Exhibitions tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen “Muhteşem Yüzyıl: Teşhir-i İhtişam” sergisi, bizlere Muhteşem Yüzyıl’ın ruhuna dokunma ve dünyasını yakından hissetme şansı verecek.

Açılış tarihi, 28 Kasım olarak belirlenen bu görkemli serginin gerçekleşeceği yer Maslak’ta yeni açılan Uniq İstanbul Kültür ve Sanat Merkezi içinde yer alan UNIQMÜZE'de olacak. Sergi 1 yıl boyunca gezilebilecek.


 “Muhteşem Yüzyıl: Teşhir-i İhtişam” sergisi Bilet fiyatları: Tam 35.00TL ,  Öğrenci 28.75TL.


Müzeyi gezdip Osmanlının muhteşem kıyafet ve aksesuarlarına hayran kaldıydanız ve evinize bir parça hatıra götürmek istiyorsanız tavsiyemiz müzenin çıkışındaki hediyelik eşya dükkanına uğramanız. Hikaye Tasarımcısı Tansel Baybara imzalı Diplomatic Heritage Collection fazlaca ilginizi çekecek: Pargalı Defteri, Hürrem defteri, Ipad çantaları, tüylü kalemler… Her aksesuara bayılacaksınız.

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X