NAR Lokanta ile geleneksel lezzetler

NAR Lokanta klasik Türk mutfağının enfes yemekleri ile misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor.

17.6.2015

Şık ambiyansı, özel sunumu ile misafirlerini ağırlayan Nar Lokanta, menüsünde Anadolu mutfağının zengin lezzetlerini damak zevkimize sunan NAR Gourmet’in özel ürünleri ile hizmet veriyor.

"Saray Mutfak" kültüründen "Kırsal Mutfak" kültürüne kadar uzanan tüm mutfak kültürünü mönüsüne almış bir lokanta olan NAR Lokanta, Anadolu'nun yüzyıllar öncesinden gelen lezzetlerine yeniden hayat veriyor. Türk çizgilerinin hakim olduğu iç tasarımında görsel bir şölen sunan NAR Lokantası, eşsiz mönüsü ile de damaklarda ve hafızalarda unutulmaz lezzetlere yelken açıyor. 

En önemli misyonu geleneksel Türk Mutfak kültürünü İstanbululara ve yurt dışına tanıtmak olan mekan her gün 50'yi aşkın yemek çeşidi çıkararak mevsimsel ve doğal beslenme şartlarına uygun bir mönü hazılıyor. Gelenesek lezzetlerden uzak kalmamak adına Süryani, Balkan gibi farklı kültürlerin yemek alışkanlıklarını da bir masa altında topluyor. 

NAR Lokanta'da anadolu kokulu Ramazan

Soğan, Türk mutfağının en çok kullanılan ürünlerinden biri olup, hemen hemen her yemeğin temelinde bulunur. Vücut direncini arttıran, zihinsel ve bedensel yorgunluğa birebir iyi gelen, soğuk algınlığı, damar tıkanıklığı, yüksek tansiyon gibi birçok hastalığa faydası olan soğan, mutfağımızda yan rol oynamasının yanı sıra başrolde olduğu yemekler de bulunur. İstanbul ve Anadolu'nun farklı yörelerine ait yemeklerden bazıları olan; soğanlı yumurta, papaz yahnisi, soğan salma ve soğanlı börek, soğanın ana malzeme olarak kullanıldığı yemeklere örnektir. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun en gözde yemeklerinden birisi ise soğan dolmasıdır. Bu hafta bu gözde yemeği yemeye sizleri NAR Lokanta öğlen büfesine davet ediyor.


Ulaşım

Adres: Nuruosmaniye Cad. Armaggan No:65 Fatih

Telefon: +90 (212) 522 28 00

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X