Nil Nehrini Seyre Dalacağınız Yer: Kahire

Dünyadaki en lüks ve en romantik tatil lokasyonlarından Kahire’yi sizin için araştırdık. Yazımızı okurken kendinizi sıcak kumlarda masmavi okyanusta hayal edebilirsiniz.

31.7.2017

Ortadoğu’nun mistik havasını lüks bir tatil programı içerisinde yaşamak isteyenler için önerimiz kesinlikle Kahire. Afrika kıtasının en büyük şehirlerinden biri olan Kahire, 25 milyona ulaşan nüfusu ve yoğun trafiğine rağmen sakinliğiyle dikkat çekiyor. Mısır, piramitlerin dünyası olarak biliniyor. Yaklaşık 103 piramit Mısır toprakları üzerinde yer alıyor. Yıllar boyunca yapılan talanlardan ötürü orijinalliklerini yitirip deforme oldukları için birçoğu günümüzde ziyarete uygun değil ama kalıntıları dahi bir dönemin muhteşemliğine tanıklık ediyor. Bu piramitlerin en meşhuru Tutankamun içinden ona ait olduğu düşünülen 2019 eşya Kahire müzesinde sergileniyor. Görmeden dönmeyin.

Giza Piramitleri,Sfenks, Ulusal Mısır Müzesi’ni gördüğünüzde tarihin canlandığını hissedebilir, Khan El Khalili Çarşısını gezerken kendinize bu sıcak topraklardan büyüleyici el yazmaları ve mücevherler alabilirsiniz. İskenderiye şehrindeki Alexandria Kalesi, Abu El Abbas Camii mimari olarak görenleri büyülüyor. Nil nehrinin kıyısında yiyeceğiniz nefis akşam yemeğiyle bitmesini hiç istemeyeceğiniz Kahire tatiliniz için şimdiden uçak biletinizi ayırtabilirsiniz. Beş yıldızlı otel seçeneklerinin bolca yer aldığı başkentte Iberotel Cairo’yu önerebiliriz. Dünyaca ünlü doğa harikası Sharm El Sheikh Kahire’nin mutlaka görmeniz bir diğer güzelliği. 

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X