Orquesta Buena Vista Social Club son turnesi ile İstanbul'da

16 yıl sonra 2014, 2015 ve 2016 dünya turnesiyle sevenlerine elveda demeye hazırlanan efsane grup Buena Vista Social Club; yoğun istek üzerine veda turunu tekrar yeniliyor.

21.3.2016

Dünya çapındaki kitlelerini heyecanlandırmaya başladıktan 16 yıl sonra 2014, 2015 ve 2016 dünya turnesiyle sevenlerine elveda demeye hazırlanan efsane grup Buena Vista Social Club; yoğun istek üzerine veda turu bitmeden, Omara Portuondo, Guajiro Mirabal, Barbarito Torres, Jesus "Aguaje" Ramos ile birlikte iki konser vermek üzere yeniden Türkiye'de...

NN Kültür Sanat organizasyonu ile gerçekleşecek konserler, 27 Mart'ta Volkswagen Arena'da gerçekleşecek konser ile yeniden sevenleri ile buluşan Küba'nın sevilen sanatçıları yeniden İstanbul'da bir araya geliyor. 1997'de Grammy ödüllü çok satan albümleri Buena Vista Social Club çıkarmalarının ardın uzun yıllar birlikte şarkılar söyleyen grup, geçtiğimiz yaz son turnesi ile müziğe veda etmeye karar verdiler. Yoğun ilgi gören İstanbul turnesi ardından, turneleri bitmeden tekrar Türkiye'de konser vermeye hazırlayan Buena Vista Social Club Orkestrası, bizleri Küba müzikleri ile eğlendirecek.

Dünyayı 1997'den beri farklı şekillerde ve kombinasyonlarda dolaşan grup, son defa 2014-2015’te Orkestra'nın Küba müziğinin temsilcisi olarak gerçekleştirdiği öykülü yolculuğunun kutlanacağı kültürel organizasyonlarca eşlik edilecek final turnesiyle yollara düştü ve  veda turu bitmeden; Omara Portuondo, Eliades Ochoa, Guajiro Mirabal, Barbarito Torres, Jesus "Aguaje" Ramos ile birlikte iki konser vermek üzere yeniden Türkiye'de...

Buena Vista Social Club Orkestrası 'Elveda Turnesi'yle Küba müziğine veda ediyor. 

Buena_Vista_Social_ClubTromboncu ve grup lideri Jesus Aguaje Ramos yönetiminde Elveda Turu Orkestrası, 15 yıl önce albümün ve filmin yapımında yer alan birçok müzisyenden oluşacak. Eşsiz Diva Omara Portuondo'yu, trompetist Guajiro Mirabal'i ve ud virtüözü Barbarito Torres'i karşımızda göreceğiz. Tres gitarında emektar Papi Oviedo, Havanalı genç piyano virtüözü Rolando Luna ve kontrbasçı Pedro Pablo, perküsyon Andres Coayo, Filiberto Sanchez ve Alberto 'La Noche' ve soprano Luis Allemany tarafından yönetilen trompet üçlemesinden oluşan müthiş bir ritmik bölüm ve son olarak grubun Carlos Calunga'sının ünlü seslendiricisi ve sanatçı Idania Valdéz de dahil bu macera boyunca yanlarında olan birçok kişi bu turda onlarla beraber olacak. 

Au Guajira'sından Danzon'una, Le Balero'suna, Le Cha Cha Cha'sına, La Rumba'sına Buena Vista Social Club Orkestrası 'Elveda Turnesi' yeni bir günde tanınmış şarkı ve eserlerin dinlenebileceği bir sahne performansıyla geleneksel Küba müziğinin klasik tarzını ve ritmini temsil edecek.


MAR

27

2015

Orquesta Buena Vista Social Club Turnesi

Mekan : Wolksvagen
Saat :

BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X