Oryantal ezgilerle süslü Baba Zula şarkıları ile eğleniyoruz

8 Nisan akşamı izleyicilere şamanik ve psikedelik bir ortam vadeden BaBa Zula, Babylon Bomonti sahnesinde...

4.4.2016

Yeni albümü "34 OTO SANAYİ"'yi Türkiye’den önce Japonya'da yayınlayan ve bunun şerefine bir de Japonya turnesine çıkan BaBa ZuLa, her zaman olduğu gibi görkemli ve bol danslı sahne performansıyla sevenlerini müziğin büyüsüyle coşturacak.

1996 yılında Levent Akman, Murat Ertel ve Emre Onel tarafından kurulan ve adlarını Baba Zula koyan grup, parçalarını geleneksel türk müzik ezgilerini kullanarak ve elektronik müzikle birleştirerek farklı bir müzik türü olan psikedelik müziği ortaya çıkardılar. Kendi melodilerini, ritimlerle ve ilginç sözlerle birleştiren Baba Zula'nın  şarkıları kadar giyim sitilleri ve konser showları da dikkat çekicidir.

Grup müziklerini 'Uzay yolu müziği' olarak adlandıran Baba Zula, konser sırasında rengarenk kostümler giymekte; çengi ve dansözler, ışın tabancaları gösterileri, projektörle duvara yansıtılan canlı çizimler, striptiz şovları konsere eşlik etmektedir. Anadolu fikir ve görüşlerinin başını çeken alevi inancından da etkilenen grup bu bağlamda evrensel müzik iradesine Anadolu fikrini de katmaktadır.

Grubun doğu hikayesi  Derviş Zaim'in yeni tamamladığı Tabutta Rövaşata filmi için müzik arayışında olması ile başlamış ve ilk albümlerini bu film için kaydettikleri özgün müziklerden oluşturmuşlardır. Müzikleri sinema tarafından ilgi çekince pek çok film için yeni teklifler alarak albüm çalışmalarına devam eden grub, son albümleri “34 Oto Sanayi”yi çıkarıdı. Türkiye’den önce Japonya’da yayınlanmasının şerefine bir de Japonya turnesine çıkan Baba Zula, her zaman olduğu gibi görkemli ve bol danslı sahne performansıyla sevenlerini müziğin büyüsüyle coşturacak.

21.30 Kapı Açılış

22:30 Baba Zula

00:00 Shantel Midnight Session

Babylon'da 8 Nisan akşamı iki etkinlik arka arkaya düzenleniyor. BaBa ZuLa etkinliğine aldığınız biletle, Shantel etkinliğine de katılabilirsiniz.


NİS

08

2016

Baba Zula Konseri

Mekan:
Saat :

BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X