Pentagram ile eğlenmeye hazır mısın?

Türkiye’nin en önemli heavy metal gruplarından olan Pentagram 9 Ocak'ta Dorock XL'da sevenleri ile buluşuyor.

1.1.2016

Kuruculuğunu Hakan Utangaç ve Cenk Ünnü'nün yaptığı heavy metal grubu. Pentagram, Dorock XL sahnesinde verecekleri konsere hazırlanıyor.

Heavy Metal gruplar içinde eski ve en iyi olan grup müziklerinde oryantal ve Türk Halk Müziği etkileri katarak metal müziğe yeni bir renk getirdi. İlk sahne deneyimlerini bir düğün salonun da veren grub yaklaşık 200 kişilik bir izleyici grubuna seslendi. Bu konserde dinleyicilerin kendilerini müziğe vermeleriyle kendilerini kaybetmeleri bir oldu. Henüz tüm şarkılarını bitirmeden mekanda bulunan bütün masa ve sandalyeleri izliyiceler kırdı. . Türkiye ilk kez Thrash Speed Metal müzikle tanışıyordu. Ve bu müziğin etkilerinin bu kadar olacağını izliyici yönünden kimse tahmin etmiyordu. İkinci konserlerinde de aynı şeyi yaşayan grup konser bitimi bütün hasarı karşılamak zorunda kaldı.  

2015 yılında 28. yaşını kutlayan Pentagram, en son albümleri MMXII yi çıkardılar. Başarılı grup en son  Metallica grubunun By Request turnesi kapsamında verdiği konserde ön grup olarak çalma şansı yakaldı. 


OCA

09

2016

Pentagram

Mekan:
Saat :

BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X