Pera'da pizza cenneti: Pizzeria Pera

İstanbul’un yeme - içme hayatına, lezzetleriyle fark yaratacak bir İtalyan Asmalımescit’te kapılarını çoktan açtı. Pizzeria Pera birbirinden lezzetli 23 çeşit pizza seçeneği ile sizlerin damak tadını değiştirecek.

30.3.2015

İtalyan mutfağını sevenler ve özellikle de pizza tutkunları aradıkları, özledikleri lezzetleri bulabilecekleri yepyeni bir mekâna çoktan kavuştular. Asmalımescit’te açılan Pizzeria Pera, zengin seçenekli ve lezzetli pizza menüsüyle İstanbul’un yeme-içme hayatına iddialı bir giriş yaptı. Pizzeria Pera, farklı damak zevklerine hitap eden pizza seçenekleriyle, İstanbul’dan İtalyan mutfağına açılan bir lezzet kapısı olarak hizmet vermeye başladı. 

Pizza severler Pizzeria Pera’ya adım attıklarında, taş duvarları ve ahşap dekoruyla dikkat çeken farklı bir ambiyansla karşılaşıyorlar. Mekânın bu özgün ambiyansına, caz şarkıları başta olmak üzere, zevkle seçilmiş müzikler eşlik ediyor. Pizzeria Pera’da küçük boy 23 cm, büyük boy 33 cm olmak üzere iki farklı boyda pizza seçeneği müşterilerin beğenisine sunuluyor. Pizzalar, İtalya’dan getirilen özel bir fırında odun ateşinde pişiriliyor. Menüde pizza severlerin aklını başından alacak 23 çeşit pizza seçeneği var. Her biri birbirinden lezzetli bu seçenekler arasından cotto, pesto pizza, pizza rosso, alaturca, calzone muratti ve carni sadece birkaçı. Fiyatlar ise menüdeki çeşitliliğe paralel olarak 15 TL ile 34 TL arasında değişiyor. En kaliteli malzemelerin kullanıldığı Pizzeria Pera’da hafta sonu geç saatlere kadar dışarıda dilim pizza servisi de yapılıyor.

Aile sıcaklığında dekoru ile kaplaeri çalan Pizzeria Pera!

Pizzeria Pera’nın menüsünde pizza çeşitlerinin yanı sıra 6 çeşit makarna ve salata da bulunuyor. Ayrıca peynir tabakları ile birlikte, keyifli başlangıç seçenekleri de var. Pizzalarının yanında içki yudumlamak isteyenler için mekânın özel seçkisi şarap ve bira çeşitleri bulunuyor.

Pizzeria Pera tatlı sevenleri de unutmuyor. Usta ellerin hazırladığı çıtır çıtır pizzaların keyfini tatlı ile tamamlamak isteyenlere Şef’in özel yapımı tramisu servis ediliyor. Özel ev yapımı limoncello, gecenin sürprizi olarak karşınıza çıkıyor.

“Family Business/Aile İşi” olarak kurulan ve aile sıcaklığını hissettiren İstanbul’daki sayılı butik pizzacılardan biri olmaya aday olan Pizzeria Pera, özel lezzetleri ve kusursuz hizmet anlayışıyla şehrin yeme-içme hayatında önemli bir boşluğu dolduruyor. Pizza sevenler, Pizzeria Pera lezzetlerinden vazgeçemeyecekler.

Pizzeria Pera’da hafta sonları için rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Henüz daha yeni açılmasına rağmen keşfedenler sevimli ve lezzetli mekanın müdavimleri olmuş durumda.


Ulaşım

Adres: Asmalimescit Gönül Sk. No: 6, Beyoğlu

Telefon: +90 (212) 243 86 43

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X