Peymane Ocakbaşı'nın lezzetlerine doyamayacaksınız

Bahar geldi, artık açık havada yemeğinizi yiyip içkinizi yudumlayacağımız günler bizleri bekliyor. Keyifli sohbetler yapıp hoşça vakit geçireceğiniz yeni mekanınız Peymane Ocakbaşı olsun.

4.6.2014

Peymane Ocakbaşı'nın müziklerine ve lezzetlerine doyamayacaksınız

Sizlere bu ay Peymane Ocakbaşından bahsetmek istiyorum. Peymane, 2004 yılında Beyoğlu'nda, Balo Sokak'ta ilk hizmetini vermeye başladı. Ardından Asmalımescit, sonra popülerliği artınca Beyoğlu’nun sakin merkezi Tom Tom mahallesinde, şimdi tarihi eser olan ve aslına uygun restore edilen beş katlı binada. Ömer Usta ocakta, ekip tanıdık, masalarda beyaz örtüler, kebaplar, mezeler ve tabi ki Peymane'nin vazgeçilmezi Jazz…

Peymane Mutfağından öne çıkan lezzetler;

Elazığ usulu içli köfte, Kırklareli'den gelen ve özenle seçilen kıvırcık kuzu eti, odun fırınında eritilen Antakya peyniri, Peymane salatası (patlıcanın ve domatesin çıldırtıcı lezzeti) ve Antep'den her sabah gelen fıstıklı baklava en dikkat çeken seçeneklerden. Klasik kebapların yanı sıra, ciğer, uykuluk ve böbrek, çöp şiş ve tavuk kokoreç denemeniz gerekenler arasında ayrıca bahçe katında bulunan mahzen olarak kullanılan, taş duvarları ve şöminesiyle sizi binanın yapıldığı döneme taşıyan Mahrem Bar'ın keyfini çıkartabilirsiniz. 

Ulaşım

Adres: Evliya Çelebi Mahallesi Meşrutiyet caddesi 94 / A Beyoğlu

Telefon: +90 (212) 251 53 14

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X