Piri Reis haritasının 500’üncü yılına özel koleksiyon

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’ndan itibaren Harbiye Askeri Müzesi’nde yerini alacak olan koleksiyon, Piri Reis’e ve eserlerine saygı duruşu niteliği taşıyor.

2.7.2014

Türkiye karasuları ve limanları arasında deniz taşımacılığı ile ticaret haklarının Türkiye’ye geçişinin 88. yılında, Piri Reis koleksiyonu; İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’da toplam 41 noktadan sonra, şimdi de Harbiye Askeri Müzesi’nde tarihseverlerin beğenisine sunuluyor.

Koleksiyonun en önemli parçalarından biri olan, cam üzeri kumlama ve el boyaması ile yapılmış ve 22 ayar altınla süslenmiş Dönen Vazo’nun yanı sıra ipek eşarptan magnetlere gözlük kılıflarından, yelpazeye ve bilgisayar çantasına kadar 103 farklı tasarımın yer aldığı koleksiyon 1 TL ile 1500 TL fiyat aralığındaki ürünleri ile ziyaretçilerin beğenisini sunuluyor. 

Piri Reis Koleksiyonu’nun satıldığı diğer noktalar: 

Mudo Airport, Mudo Carousel, Mudo Carrefour, Mudo Cevahir, Mudo Forum İstanbul, Mudo Historia, Mudo İstinyepark, Mudo Optimum, D&R Ankara Kavaklıdere, D&R Ankara Panora, D&R Antalya Alanya Alanyum, D&R Antalya İç Hatlar, D&R Antalya Terracity, D&R Ataşehir Brandium, D&R Beyoğlu, D&R Caddebostan, D&R Cevahir, D&R Citys, D&R İstinye Park, D&R Gazi Emir, D&R İzmir Bornova, D&R Kanyon, D&R Marmara Forum D&R Metrocity, D&R Nautilus, D&R Palladium, D&R Suadiye, D&R Trump Towers, D&R Ümraniye, D&R Vialand, D&R İzmir Gazi Emir, Tepe Home Bilkent, Tepe Home Cevahir, Tepe Home Nautilus, İnkılap Historia, İnkilap Perla Vista, Sapphire, Mephisto Beyoğlu, Deniz Müzesi, Nazar Ana Tobacco Shop, Harbiye Askeri Müzesi.

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X