Portfolyo Serisi 4 - İrfan Önürmen

İstanbul’un çağdaş sanat sahnesinde öncü bir yeri olan İrfan Önürmen, 25 yılı aşkın bir süredir, çoğulcu çalışmalar ortaya koyuyor. Sanatçının işlerini Plato Sanat Evin'de Portfolyo Serisi kapsamında 24 Hazirana kadar gezebilirsiniz.

17.6.2014

Plato Sanat, kariyerlerinin ortasındaki güçlü sanatçıların biçimsel ve kavramsal çalışmalarına farklı bir bakış kazandıran Portfolyo Serisi sergileri ile,  Çağdaş Türk sanatının çeşitli disiplinlerini yeniden inceleyip sunuyor. Plato Sanat bu serilerle, aynı zamanda sanatçıların öne çıkan sanatsal çalışmalarının başlangıcına, gelişimine ve günümüzdeki durumuna da ışık tutmayı amaçlıyor.

İstanbul’un çağdaş sanat sahnesinde öncü bir yeri olan İrfan Önürmen, 25 yılı aşkın bir süredir, kavramsal anlamda tutarlı ve bağlayıcı olduğu kadar biçimsel anlamda da karmaşık ve çoğulcu çalışmalar ortaya koyuyor. Sanatçının bütün eserlerini, tuval, gazete veya kâğıt üzerine yapılan tablolar ve çizimler, tül çalışmalar ve gazete kâğıtlarından yapılan objeler ve düzenlemeler oluşturuyor.  

Sergiyi 13 Haziran 2014 – 21 Eylül 2014 Pazar hariç her gün 10.00-20.00 arası gezebilirsiniz.

Adres:

Plato Sanat /  T.C Plato Meslek Yüksekokulu

Telefon 444 76 96  

Ayvansaray Caddesi No: 45 Balat, İstanbu    

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X