Post-rock'ın en iyi temsilcilerinden Mogwai İstanbul'a geliyor

Yoğun melodiler içeren ve zihinleri yolculuğa çıkaran parçalarıyla, post-rock’ın İskoçyalı temsilcileri Mogwai, 13 Şubat 2015 Cuma akşamı akustiği ve ambiyansıyla müzik severleri büyüleyen Volkswagen Arena’da dinleyicisiyle buluşuyor.

10.2.2015

90’ların ikinci yarısında Glasgow’dan dünyaya seslerini duyurmaya başlayan ve kısa sürede post-rock’ın vazgeçilmez grupları arasına giren Mogwai, “cosmic post-rock” olarak tanımlanan müziğinde, melodik bas yapısı ve efektleri özenle kullanarak, yarattığı dinamik kontrast ile dinleyenleri her parçada adeta bir yolculuğa çıkarıyor.

Mogwai, Glasgow'da kurulmuş bir rock müzik topluluğudur. 1995 yılında Stuart Braithwaite ve Dominic Aitchisontarafından kurulan grup, kuruluşundan bu yana geçen süre içinde post-rock olarak bilinen müzik türünde en etkili ve en tanınmış gruplardan biri haline gelmiştir. Genel olarak enstrümantal ve nispeten uzun süren, elektro gitar temelli bir müzik icra eden grup Mogwai'in tarzı rahatlıkla shoegaze, math rock, art rock ve nadiren de enstrümantal heavy metal ile ilişkilendirilebilir.

20 yılı aşkın süredir müziğe farklı bakış açıları ve yorumları ile zihinlere kazınan sayısız parçaya imza atan Mogwai konserinin avantajlı bilet dönemi 28 Ocak Çarşamba günü saat 10:00’da son buluyor.


ŞUB

13

2015

Mogwai

Mekan:
Saat:

BİLET FİYATI: 
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X