Ramazan Caz Festivali'yle caz müzik her yerde

6.sı ile yeniden Ramazanda caz diyoruz. Dünyanın ilk ve tek "Ramazanda Caz" Festivali, 4-11 Temmuz tarihleri İstanbul'un çeşitli noktalarında gerçekleşecek.

24.6.2015

Ramazanda Caz, 4 Temmuz’da Okay Temiz ve Roman Orkestrası’nın Uniq Açıkhava Sahne’sinde vereceği konserle başlayacak. Bu konserle, Türkiye’deki Roman Caz akımının öncülerinden efsanevi Okay Temiz ve Magnetic Band topluluğu yeniden bir araya gelecek. Ramazanda Caz’ın bu açılış konserinde kimse yerinde duramayacak!

Merakla beklenen, “Only Lovers Left Alive” filminde söylediği şarkıyla ün kazanan ve büyük beğeni toplayan Yasmine Hamdan konseriyse 5 Temmuz Pazar günü Uniq Açıkhava Sahnesi’nde gerçekleşecek.

UNIQ İstanbul’da caz keyfi, 9 Temmuz günü, Fransız Roman Caz geleneğinin en iyi temsilcilerinden ünlü kemancı Pier Blanchard & Gypsy Jazz Quartet konseri ile devam edecek. Geçtiğimiz sene Fransız Sarayı Bahçesi’nde konser veren ve çok beğenilen bu topluluk, yoğun istek üzerine yeniden karşımıza çıkacak.

Ramazanda Caz, Fransa Sarayı Bahçesi’nde de esecek!

Ramazanda Caz’ın geçtiğimiz sene müzikseverlere kazandırdığı bu harika mekanda, 10 Temmuz’da Andre Manoukian Quartet konseri gerçekleşecek. Charles Aznavour’un birlikte en sık konser verdiği ünlü Fransız piyanistin Quartet’i de bu konserde olacak. Türk-Roman müziğinin olağanüstü virtüözlerinden usta klarnetçi Yarım dünya Hasan, ünlü asma davul ustası Hacı Rüstem Çembeli  ve ünlü zurna virtüözü  Ahmet Özden bu konserde yer alıyor. Cazseverler için kaçırılmayacak bir buluşma!


Ramazanda Caz Konser Takvimi

4 Temmuz Okay Temiz Roman Orkestrası 

5 Temmuz Yasmine Hamdan

9 Temmuz Pier Blanchard & Gypsy Jazz Quartet

10 Temmuz Andre Manoukian Quartet


TEM

09

2015

Ramazanda Caz

Mekan:
Saat:

BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X