Ramazanın olmazsa olmazları Armada Teras'ta

Tarihi İstanbul'un merkezindeki Armada Otel, bu Ramazan'da Sultanahmet ve civarındaki tarihi cami ve yapıları ziyaret etmek, geleneksel eğlence ve etkinliklere katılmak isteyenler için, iftar, konaklama ve sahuru kapsayan yatılı paketler düzenledi.

21.6.2006

Eski İstanbul Ramazanlarında iftardan sonra şehirde bir hareketlilik başlar, bir taraftan Ramazan eğlencelerine gidilir bir taraftan kutsal mekânlar gezilirdi. Armada Otel, bu geleneği bizzat yaşamak isteyenler için "Teras'ta İftar, Otelde Konaklama, Havuzlu Kahve'de Sahur"u tek bir pakette topladı ve "konuklarını sadece iftara değil yatıya da beklediğini" duyurdu.  

Armada'nın yatılı Ramazan paketini alanlara, ziyaret edilmesini önerdiği yerler arasında Ahırkapı Caddesi üzerindeki Dede Efendi Evi, Küçük Ayasofya'da, Mimar Sinan eseri ve aynı adı taşıyan külliyenin en önemli yapısı olan, kalem işleri ve çinileriyle meşhur Sokullu Mehmet Paşa Camii ile Sultanahmet ve Sultanahmet Camii yer alıyor. İzlenmesi önerilen etkinliklerin başında da Sultanahmet Meydanı'ndaki Ramazan eğlenceleri ile Hocapaşa'daki sema gösterileri geliyor. Her yıl biraz daha gelişen ve çeşitlenen Sultanahmet ramazan eğlencelerinde bu yıl Çığırtkanlar, Kavuklu - Pişekâr, Uzunbacak, Jonglör, Ateşbaz gibi animatörler gösteriler yaparken atölyelerde de hat, seramik, ebru gibi Türk el sanatları uygulamalı olarak tanıtılacak. Armada'nın yatılı paketi iftar, sahur ve 1 gece konaklama dahil; çift kişilik odada kişi başı 150TL. 0-12 yaş arası çocuklardan ücret alınmıyor.

Sahur Menüsü:

  • Hurma, Siyah Zeytin, Yeşil Zeytin, Bal, Buzda Tereyağı, Armada Mutfağında Yapılmış Reçel Çeşitleri, Tahin- Pekmez, Sucuk, Pastırma, Beyaz Peynir, Kaşar ve Tulum Peynirleri, Domates ve Salatalık, Yeşil Biber
  • Peynirli Tepsi Böreği
  • Günün Çorbası

İftar Menüsü

İftar boyunca masalarda: ''Armada Semaverleri''nden demleme "Çay'' ve Soğuk ''Ahırkapı Şerbeti''.

Günün Çorbası: Her gün dönüşümlü olarak hazırlanan Bademli Patlıcan Çorbası, Taze Naneli Domates Çorbası veya Vezir Çorbası.

İftarlıklar: Hurma, Siyah Zeytin, Yeşil Zeytin, Bal, Buzda Tereyağı, Armada Mutfağında Yapılmış Reçel Çeşitleri, Tahin-Pekmez, Sucuk, Pastırma, Beyaz Peynir, Kaşar ve Tulum Peynirleri, Zeytinyağlı Sarma, Domates ve Salatalık, Yeşil Biber. 

Zeytinyağlı Yemek: İmam Bayıldı.

Sıcak İftarlık: Yoğurt Soslu Sebzeli Tepsi Böreği.

Ana Yemek Seçenekleri: "İç Pilavlı Kuzu Tandır'' veya "İç Pilavlı Piliç Topkapı” veya "Dana Etli Hünkâr Beğendi''.

Tatlı: Güllaç veya Vişneli Ekmek Kadayıfı.

Tatlı Masasında: Tel Kadayıf, Şekerpare, Fırın Sütlaç, Peynir Tatlısı, Pişmaniye, Cezerye ve Mevsim Meyveleri.

Armada İkramı: Dondurma arabasında ev yapımı "Tahinli Dondurma"


Ulaşım

Adres: Cankurtaran Mah., Ahırkapı Sok. No:24 Sultanahmet

Telefon: +90 (212) 455 44 55

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X