Ravi Coltrane ile caz müziği İstanbul'da yankılanıyor

Caz müziğin önemli isimlerinden Ravi Coltrane Quartet, İstanbul'a geliyor. 27 Şubat günü İş Sanat Kültür Merkezi sahnesinde caz müzikseverle buluşacak olan sanatçıyı kaçırmayın.

5.2.2015

İş Sanat’ın caz kuşağında bu ay Ravi Coltrane Quartet caz severlerle buluşuyor. Soma kazası nediyle ertelenen Ravi Coltrane İş Sanat sahnesinde  27 Şubat 2015 Cuma gerçekleşecektir.  

Saksafoncu, band lideri, besteci, prodüktör ve bağımsız plak şirketinin kurucusu olarak etkileyici ve çok yönlü bir kariyer süren Ravi Coltrane, babası efsanevi saksafoncu John Coltrane'in izinden giderek daha şimdiden adını altın harflerle caz tarihine yazdırdı.

Jack DeJohnnette, Carlos Santana, Wayne Shorter, Herbie Hancock, Chick Corea, John McLaughlin ve Steve Coleman gibi yıldız sanatçıların otuzdan fazla albümünde kendini ispatladıktan sonra lider olarak yer aldığı ilk albümü Moving Pictures’ı 1997'de çıkaran Coltrane, bu albümüyle caz severlerde kuvvetli bir ilk izlenim bıraktı. Deneyimli saksafoncu 2005 yılında Grammy’e aday gösterilen dördüncü albümü In Flux’den sonra 2009 tarihli Blending Times ile günümüzün en yeniliğe açık caz müzisyenlerinden ve doğaçlamacılarından biri olarak yerini sağlamlaştırdı. Band lideri olarak toplam 6 albüme imza atan Coltrane, Blue Note etiketiyle Haziran 2012’de piyasaya çıkan ve müzikal yolların hem ayrıldığı hem de kesiştiği bir doğaçlama kuartet düzenlemesinden oluşan son albümü Spirit Fiction ile dinleyicisini büyülemeye devam ediyor.


ŞUB

27

2015

Ravi Coltrane Quartet Konseri

Mekan:
Saat:

BİLET FİYATI: 
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X