Red Bull Music Academy ile müzik İstanbul'da!

Dijital olarak tüm dünyaya yayın yapacak olan RBMA Radio Istanbul, 10 günde 70 sanatçı, 60 radyo programı, 6 paralel etkinlik ile geniş bir programı müzik severler için sunuyor.

10.11.2016

Tüm dünyadan müziğe yön veren isimler tarafından oluşturulan özel içeriğiyle yayın yapan, yeni keşifler yapmak isteyen ya da takip ettiği müzik janrlarında derinleşmek isteyenlere pek çok alternatif sunan Red Bull Music Academy, 11-20 Kasım 2016 tarihleri arasında Şişhane’de yer alan Pera 64’te geçici bir radyo istasyonu kuracak. Bunun yanısıra şehrin çeşitli eğlence mekanlarında parti ve dj setleri ile elektronik müzikseverlerle buluşacak.

Hergün öğlen müziğin sesini açıcak olan Red Bull Music Academy, 1 saat arayla yerli, yabancı müzisyenlerle İstnabulluları buluşturacak. Saat 18:00 kadar olan tüm etkinliklerin ücretsiz gerçekleşeceği konserleri takip etmek için Red Bull Music Academy sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Motor City Drum Ensemble + Young Marco + Ahu

11 Kasım akşamında Babylon ev sahipliğinde gerçekleşecek. Zıt kutupları kesiştirdiği olağanüstü prodüksiyonlarıyla tanınan Alman müzisyen Danilo Plessow’un etkileyici projesi Motor City Drum Ensemble, son yıllarda Avrupa’da birçok prestijli elektronik müzik festivalinde sahne alan Hollandalı prodüktör Young Marco ve 2005 yılında Seattle’da gerçekleşen Red Bull Music Academy’nin mezunlarından Ahu, RBMA Radio’nun İstanbul yayınlarını başlatacak partide sahnede olacak.

Tarih: 11 Kasım 2016 /24:00

Bilet Fiyatı: 44.50 TL

Mekan: Babylon


Big Beats Big Times

Red Bull Music Academy Radio İstanbul etkinliklerinin Anadolu Yakası’ndaki ilk durağı Bant Mag.’ın Kadıköy’deki yeni mekanı Bant Mag. Havuz! Berke Can Özcan’ın Big Beats Big Times projesinin, her biri farklı müzisyenler eşliğinde kaydedilmiş parçalardan oluşanalbümü Full Moon Theory’deki parçaları canlı çalmak adına kurulan Full Moon Theory Live Band, sürükleyici ve sürprizlere gebe performansıyla karşımızda olacak.

Tarih: 12 Kasım 2016 /20:30

Bilet Fiyatı: 20 TL

Mekan: Bina/bantmag


Jameszoo-İskeletor-Bawer

Birçok farklı müzik oluşumuna yıllardır kapılarını açan Arkaoda, RBMA Radio’nun Anadolu Yakası’ndaki ikinci durağı olacak. Elektronik müzik ve caz arasında kendine has bir köprü kurduğu ilk albümünü bu yıl Brainfeeder etiketiyle yayınlayan Hollandalı müzisyen Jameszoo, bu senenin RBMA katılımcısı İskeletor ve Blacktrick’in kurucularından Bawer’in sahne alacağı gece temponun bir an bile düşmeyeceği bir dans maratonuna ev sahipliği yapacak.

Tarih: 13 Kasım 2016 /20:00

Bilet Fiyatı: 20 TL

Mekan: Arka Oda


Gökçen Kaynatan ve Elektronikleri

Kariyeri 1950’li yıllara dayanan, Türkiye’nin her dönem için en yenilikçi müzisyenlerinden biri olan Gökçen Kaynatan, uzun yıllarınardından ilk elektronik parcalarından oluşan ilk performansını Red Bull Music Academy Radio İstanbul kapsamında gerçekleştirecek.

Yaklaşık elli yıldır hiçbir yerde yayınlanmamış parçalarını Finders Keepers aracılığıyla plak formatında yayınlamaya hazırlanan Gökçen Kaynatan, Kırım Kilisesi’nde gerçekleştireceği performansında bu albümde de yer alan, frekans müziğinin zihin açıcı örneklerine yerverecek.

Tarih: 17 Kasım 2016 /18:00

Bilet Fiyatı: 35 TL

Mekan: Anglikan Kırım Kilisesi


Blanck Mass & Ah! Kosmos + NOS Visuals

Beyoğlu’nda konumlanan Eski Elhamra Sineması’nın ev sahipliğini yapacağı, audio-visual performansların merkezde olduğu Sesin Rengi, son yıllarda deneysel müzik sahnesinde yaptıkları retimlerle dikkat çeken iki ismi bir araya getirecek.

Gecede sahne alacak isimlerden biri Fuck Buttons üyesi Benjamin John Power’ın Mogwai, John Carpenter ve The Horrors gibi isimlere yaptığı remiksler ve geçtiğimiz yıl Sacred Bones etiketiyle yayınladığı albümüyle dikkat çeken solo projesi Blanck Mass. yine geçtiğimiz yıl Denovali aracılığıyla bir albüm servis eden RBMA mezunlarından Ah! Kosmos, RBMA Radio İstanbul kapsamında ilk defa NOS Visuals (Candas Sisman, Deniz Kader, Osman Koc) ekibinin gercek zamanlı, sese duyarlı görselleri ile birlikte hazırladığı sahne performansını gercekleştirecek.

Tarih: 17 Kasım 2016 /21:00

Bilet Fiyatı: 25 TL

Mekan: Eski El Hamra Sineması


Mano Le Tough, Tufan Demir

Red Bull Music Academy Radio’nun İstanbul macerası, bol miktarda dans vaat eden bir partiyle sona eriyor. Türkiye’nin elektronik müzik sahnesinin en önemli merkezlerinden biri olan Indigo’da gerçekleşecek partide sahne alacak isimlerden biri Berlin’de yaşayan İrlandalı elektronik müzik prodüktörü ve Maeve Records’ın kurucusu Mano Le Tough. Kapanış partisinde dinleyeceğimiz bir diğer isim de Vesvese, Tektosag ve Sublime Porte gibi oluşumlardan çeşitli kayıtlarını yayınlamış olan Red Bull Music Academy mezunu Tufan Demir olacak.

Tarih: 19 Kasım 2016 /22:30

Bilet Fiyatı: Tam 50 TL, Öğrenci 40 TL

Mekan: Indigo

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X