Rixos Hotel'den Rixos Pera!

Rixos Hotel tarafından İstanbul’da açılan ikinci otel Rixos Pera İstanbul, tarihi yarım ada ve Haliç’e hakim manzarasıyla şehrin kalbinde…

15.4.2014

Rixos Hotel, İstanbul’da ikinci oteli Rixos Pera'yı açtı.

İstanbul’un belki de en fazla tarih ve kültür kokan yerlerinden biri Pera’dır.  Bizans’tan beri devam eden bu durum hala etkisini kaybetmeden yaşamaya devam ediyor. Haliç ve tarihi yarım adaya komşu Pera,  ilk önceleri bir diplomasi merkezi olarak gelişmiş, fakat daha sonraları yabancı ticaretinin, ekonomik kontrolünün artması ve burada yoğunlaşması sonucu İstanbul'un ticaret merkezi durumuna dönüşmüş. Ticaretin yanı sıra eğlence, kültür kuruluşlarının da burada yer alması ve konumu, bütün İstanbul'un odak noktası olmasını sağlamıştır. Bu noktadan yola çıkarak bugün Pera’da pek çok yeni işletme oldugunu söyleyebiliriz. Bunlardan biri de İstanbul’da ikinci otelini açan Rixos Pera.

rixos-pera-istanbul

Rixos Pera İstanbul, oda ve hizmetleri

“Küçük Avrupa” olarak bilinen bölgede konumlanan Rixos Pera İstanbul, konfor ve lüksü yansıtan tarihi yarımada ve Haliç manzarasına sahip oda ve süitlerden oluşuyor. 1876’da hizmete giren ve İstanbul’un en eski otellerinden biri olarak bilinen Royal Otel’in renove edilerek Rixos Pera İstanbul olarak yeniden hayat bulduğu binada, üç bloktan ve 21’i suit olmak üzere 116 lüks oda mevcut.

rixos-pera-spa

Bunun yanında restoran, bar, SPA&Fitness hizmetlerini, lüks konseptini Pera bölgesinin tarihiyle harmanlayarak sunan otelde, dünya lezzetlerinin sunulacağı beş a la carte restoran yer alıyor. İstanbul gece hayatına yön veren isimlerden Emre Ergani tarafından işletilen Park Şamdan, Chapelle, Jack Russell, Cafe Royal, Aija Shima adlı yeni mekanlar Pera bölgesine renk veriyor.

rixos pera istanbul

İstanbul'da keyifli, samimi, lüks ve konforlu saatlerin yanında, size şehrin merkezinde olmanın da zevkini yaşatan Rixos Pera, konaklamak için ilk tercihiniz olmaya aday. 

Adres: Kamer Hatun Mh., Meşrutiyet Cd No:44,  İstanbul

Telefon: (0212) 377 70 00

Detaylı Bilgi İçin; www.rixos.com/tr/rixos-pera-istanbul-otel

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X