Rojas ve Rodriguez Flamenko showları Titanium ile İstanbul'da!

Angel Rojas ve Carlos Rodriguez tarafından kurulan, klasik İspanyol dansı ile flamenko'yu muhteşem bir estetik ile buluşturan Rojas ve Rodriguez İstanvul'da mutheşem bir dans showu sergilemeye geliyor.

6.4.2015

İspanya’nın en ünlü flamenco dans topluluğu olan Rojas ve Rodrıguez ekibi İspanyol ateşini İstanbul’da yakmak için hazırlanıyor.  

İspanya’nın son zamanlardaki en başarılı Flamenko topluluklarından biri olan Rojas ve Rodriguez bugüne kadar İspanya’da, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika’da çıktığı kapsamlı turnelerle son zamanlarda dans dünyasının yıldızı en çok parlayan topluluklarından biri. Topluluk, ikisi de İspanya’nın en ünlü flamenko dansçılarından olan Angel Rojas ve Carlos Rodriguez’in 1994’te Dans ve Flamenko Koreografi Yarışması “En İyi Dansçı Ödülü”nü paylaşmalarının ardından 1995 yılında bir araya gelerek gönül verdikleri flamenko sanatını 21. yüzyıla taşımak ve uluslararası alanda daha geniş bir seyirci topluluğuyla buluşturmak amacıyla kuruldu.

Klasik ve çağdaş flamenko tekniğinin mükemmel bir karışımı olan çeşitli eserleri sahneye koyan topluluk, bugüne kadar birbirinden başarılı on bir gösteri gerçekleştirdi. Topluluk, Montreal’de 2004’de sahneye konulan “Don Juan” gösterisinin de koreografisini ve müziklerini gerçekleştirerek yeni dünyanın gönlünü de fethetmiş ve yılın en iyi gösteri ödülünü kucaklamışlardı. 2007 yılında İspanya'nın ünlü Zarzuela tiyatrosunda Ballet Nacional de Espana'nın 'Dualia' gösterilerinde koreografileri ile göz dolduran ve başrol oynayan Rojas ve Rodriguez, 2006 Madrid Kültür ödülünü de kucakladılar.

Şimdi de koreografisini ve yönetmenliğini kendileri yaptıkları yepyeni gösterileri “Titanium” ile sokak danslarını flamenko tavrıyla buluşturuyorlar. Titanium çıktığı büyük Avrupa turnesiyle binlerce kişiye ulaşırken, 11 Nisan’da İstanbul’da Cemal Reşit Rey sahnesinde İstanbul'lu dans severler ile buluşuyor olacak. Rojas ve Rodriguez’in enerjisini taşıyan ‘Titanium’ sahnede hip hop ve flamenko'yu bir araya getirirken, İspanya’nın break dans şampiyonu b- boy Chey Jurado gösterinin enerjisini daha da yukarı taşıyor. Sahnelenmeye başlar başlamaz büyük ilgi gören ve kapalı gişe gösterilere imza atan ‘Titanium’ ‘Ulusal Dans Ödülü’nü kucaklayarak İspanya’nın en başarılı gösterilerden biri olarak kendi ülkelerinde dans tarihine adını yazdırıyor. 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X