Romain Descharmes'ın İstanbul'a geliyor!

Dublin Uluslararası Piyano Yarışması'nda kazandığı birincilik ile dünya klasik müzik çevrelerince dikkatleri üzerine çeken sanatçı, Romain Descharmes İstanbul Resitalleri kapsamında İstanbul'a geliyor.

12.1.2015

Paris Konservatuarı'ndan en yüksek derece ile mezun olan 35 yaşındaki sanatçı, mezuniyetinin ardından yine Paris Konservatuarı'nda müzikal çalışmalarına devam eden klasik müzik sanatçısı Romain Descharmes, İstanbul Resitalleri kapsamında İstanbul'da müzikseverlerle buluşuyor.

Dünyanın pek çok ülkesinde başarılarıyla övgü toplayan sanaçılar İstanbul'da çeşitli meknalarda resitaller veriyor. Bu resital kapsamında ülkemize gelen; piyano, oda müziği, piyano eşliği ve vokal eşliği olmak üzere toplam dört dalda birinciliğe layık görülen sanatçı Romain Descharmes. 2000'de Almanya'da Ettlingen Uluslararası Piyano Yarışması "Teşvik Ödülü" ile başlayan uluslararası yarışmalardaki başarısı, 2003'te Japonya'da Hamamatsu Uluslararası Piyano Yarışması "Sıradışı Müzisyen Ödülü" ve 2004'te İtalya'da Alessandro Casagrande Uluslararası Piyano Yarışması "İkincilik Ödülü" ile artarak devam etti. 2005'te Çin'de Şangay Uluslararası Piyano Yarışması'nda "En Yüksek Ödül"ü kazanan Descharmes, 2007'de Fransa'da, Uluslararası Avrupa Piyano Yarışması "Büyük Ödülü"nü de kazandı.

romain descharmes

"Orchestre de Paris" ile verdiği konserin ardından basında "Fransa'nın en iyi piyanistlerinden biri" olarak yer alan Romain Descharmes'nin aynı sahneyi paylaştığı orkestralar arasında, Berlin Filarmoni, İrlanda Devlet Senfoni, Katar Filarmoni ve Şangay Filarmoni gibi büyük orkestralar bulunuyor.

*Sakıp Sapancı Müzesi'nin the Seed sahnesinde gerçekleşecek 16 Ocak Cuma 20:00 Sakıp Sabancı Müzesi 'the Seed' Konuklarına özel, Joan Miro: Kadınlar, Kuşlar, Yıldızlar sergisi 18:00-19:30 arası resital biletleriyle gezebilir olacak.


 

OCA

16

2015

Romain Descharmes Konseri

Mekan:
Saat:

BİLET FİYATI: 
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X