Saçlarda yeni moda Ombre!

Bu yaz saçlarda iki renk etkisi oldukça moda. Açıktan koyuya, koyudan açığa ya da renkli geçiş. Alternatifler çok!

31.7.2014

Bu yaz oldukça popüler olan Ombre saç. Türkçede gölge anlamına geliyor. Saçta farklı renk tonları arasında geçişler yaparak oluşturulan Ombre modeller plajlarında favori saç trenlerinden Ombre şaç modasını uygulamanın pek çok farklı yolu var. Sert, yumuşak, renkli veya ters geçişler ile yapılan pek çok stili olan Ombre saç modelleri, arasında en popüler olanı yumuşak belli belirsiz yapılanlarıdır. 

Farklı Ombre Modellerinden bir diğeri de Kaliforniya Balyajı olarak da bilinen iki renkli ombre saç modelleridir. Aralarına açık ton uygulaması, saç uçundan yukarıya ya da şaç dibinden aşağıya uygulayarak bu balyaj tekniğini saçlarınıza uygulayabilrsiniz. 

 

Sarı Şaç Rengine Sahipseniz; saç uçlarınızı pembe, mavi gibi farklı renklere boyayarak renkli ombre modelini deneyebilir ya da saçınızın renginden iki yton açık bir renk geçi ile saçlarınıza farklı bir hava katabilrsiniz.

Kumral Saç Rengine Sahipeseniz; ünlü yıldızlardan ilham alarak saçınıza ombre modasını uygulayabilirsiniz. En güzel ombre saçlara sahip yıldız Sarah Jesica Parker saç renginden referans alarak saçınızı baştan yaratabilirsiniz. Kumral saç rengine en çok; kızıl tonları ve sarı tonları da yakışıyor. 

Ombre saç nasıl yapılır?

Pratik ve doğal yollarla Ombre etkisini saçlarınıza uygulamak için; Papatya suyu gibi saç rengini açan doğal ürünleri tercih edebilirsiniz. Saç uçlarınıza sürüceğiniz papatya suyu saçlarınızı istediğiniz bölümlerde rengini bi iki ton açacaktır. 

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X