Sait Halim Paşa Yalısı’nda Boğaz'a nazır keyif ve eğlence

Boğaz’ın en güzel yapılarından biri olan Sait Halim Paşa Yalısı 3 Ağustos - 27 Eylül tarihlerinde açık hava sinema günleri ile İstanbul akşamlarını renklendiriyor.

21.8.2016

Gaggenau sıcak yaz akşamlarını Boğaz’da sinema keyfiyle serinletiyor. Sait Halim Paşa Yalısı içinde Boğaz manzarasına karşı 3 Ağustos - 27 Eylül tarihlerinde arasında gerçekleşecek sinema dolu etkinliği kaçırmayın. 

Gaggenau tarafından Sait Hailm Paşa Yalısı’nda gerçekleştirilen “Gaggenau ile Boğaz’da Sinema Keyfi” etkinliği, bu yıl da boğazın görkemli manzarasında sinemaseverlerle buluşuyor. 3 ağustos’ta başlayıp eylül sonuna kadar sürecek olan ve bu yıl ikincisi gerçekleşen etkinlikte, tarihi Sait Halim Paşa Yalısı’nın rıhtımına kurulan nostaljik açık hava sinemasında vizyon filmleri seyirciyle buluşuyor. Gösterimlerden önce, sinemaseverleri lezzetli açık büfe ikramlar bekliyor.

Lüks mutfak aletleri sektörünün en önemli markası olan ve bu yıl 333. yılını kutlayan Gaggenau, İstanbul Boğaz’ının en güzide semtlerinden Yeniköy’de bulunan tarihi Sait Halim Paşa Yalısı’nda bu yıl ikincisini düzenlediği “Gaggenau ile Boğaz’da Sinema Keyfi” etkinliğiyle sıcak yaz akşamlarında sinemaseverlere serin ve unutulmaz bir açık hava sinema deneyimi yaşatacak. 

Sait Halim Paşa Yalısı’nın ödüllü şefi tarafından hazırlanan zengin açık büfe ikramlarla 19.30’da başlayan akşam 21.00’da boğaz kenarında eşsiz bir sinema deneyimi ile devam edecek. 

Bilet Fiyatı: Loca - 250TL, 1. Kategori - 150TL


Ağustos, Eylül Ayı Programı

31 Ağustos - 13 Minutes / Hitlere Suikast

1 Eylül - Eye in the Sky / Ölüm Emri

4 Eylül - Now You See Me 2 / Sihirbazlar Çetesi 2

6 Eylül - Café Society

21 Eylül - Suikast


 Boğaz’ın en güzel yalılarından biri olan Sait Halim Paşa Yalısı, adını Mısır Valisi Kavalalı Mehmet Ali Paşa'nın torunu ve eski Osmanlı Sadrazamı Sait Halim Paşa'dan almıştır. 19.yüzyılın son çeyreğinde Yeniköy'de inşa edilen Sait Halim Paşa Yalısı, İstanbul'u ayaklar altına alan manzarası ile her gün misafirlerine keyif ve eğlence sunuyor.

1863 yılında inşa edilen ve büyük bir yangın yaşıyan yalı, 1876 yılında Mısır Valisi Kavalalı Mehmet Ali Paşa'nın oğlu Prens Abdülhalim Paşa’nın mülkiyetine geçmiştir. Harap halde olan yalı o dönemlerin önemli restorasyoncusu Çanakkaleli mimar-kalfa Petraki Adamandidis’e emane edilerek, bugünkü biçimiyle yeniden yaptırılmıştır. Boğaz'ın en özgün yapılarından biri olan Sait Halim Paşa Yalısı 19. yüzyılın son çeyreğinde Çanakkaleli mimar-kalfa Petraki Adamandidis tarafından inşa edilmiştir. Yalının dış yüzeyinde, dönemin Osmanlı mimarisinde etkin olan Batılılaşma akımını yansıtan ampir üslup görülmektedir. İç dekorasyonunda ise 19. yüzyıl Batı üslubu ile Osmanlı sanatının bir arada kullanıldığı eklektik üslup hakimdir. Asıl büyük renovasyonu ise 1980-1984 yıllarında, Turizm Bankası tarafından TAÇ (Türkiye Anıt ve Çevre Koruma) Vakfı’na yaptırılarak gerçekleşmiştir.

Sait Halim Paşa Yalısı günümüzde düğün, toplantı ve davetlerin vazgeçilmez adreslerinden biri olmuştur.


Sait Halim Paşa Yalısı’nda Her Pazar Boğaz’a Nazır Kahvaltı Keyfi

“Siemens’le Kahvaltı ve Caz” etkinliği 10:30’da Sait Halim Paşa Yalısı’nın ödüllü şefi tarafından Siemens’in şık ve fonksiyonel küçük ev aletleri ile hazırlanan lezzetli açık büfe ikramlarla başlayıp caz konseri eşliğinde devam ediyor.

Boğaz’ın en güzel yalılarından biri olan Sait Halim Paşa Yalısı’nın Boğaz’a nazır bahçesi pazar günleri kahvaltı keyfi ile canlanıyor. Görkemli mimarisi ve büyüleyici manzarası ile yalı, pazar kahvaltıları için eşsiz bir ortam sunuyor. Kahvaltı büfesinde ödüllü şefleri tarafından hazırlanan geleneksel tatların yanı sıra Anadolu’nun nadide lezzetlerini geleneksel yöntemlerle sofralara taşıyan Nar Gourmet ürünlerinden özel seçmeler yer alıyor.

Siemens’in, mutfak sanatlarına ilham veren yetenekli ev aletleri de pazar kahvaltılarına lezzet katıyor. Siemens küçük ev aletleriyle hazırlanan özel tatlar arasında hellim şis ve sebzeli bruşettaların yanı sıra Siemens ile Detoks köşesinde isteğe göre hazırlanan taze meyve suları yer alıyor. Aynı zamanda Siemens’in sponsorluğunda Şubat ve Mart aylarında gerçekleşecek caz konserleri pazar kahvaltılarına renk katıyor. Ayşe Gencer, Yeşim Pekiner, Sibel Köse, Banu Kunt ve Funda Sezer gibi önde gelen caz vokalistlerinin sahne alacağı konserler yalının büyüleyici Boğaz manzarası eşliğinde İstanbullulara eşsiz bir deneyim yaşatıyor.

Sait Halim Paşa Yalısı’nda pazar kahvaltıları 10:00-13:00 saatleri arasında gerçekleşiyor. Kişi başı 120TL; 6-12 yaş arası yüzde 50 indirimli; 6 yaş altı ise ücretsiz ve MasterCard’a özel %20 indirim sunuyorlar. Rezervasyon için(0212) 223 0566 numarayı arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz. 


Ulaşım

Adres: Köybaşı Caddesi No: 83 Yeniköy, İstanbul

Telefon: +90 (212) 223 05 66

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


X