Şarap Severler için İstanbul Şarap Mekânları

Şarap Severler için İstanbul Şarap Mekânları Türkiye’nin en romantik, rüya gibi şehri İstanbul. Birçok romanda adı geçen, adına birçok şiir yazılan şehir, İstanbul. Bu büyülü atmosferi şarapla taçlandırmak istediğinizde, şarap severler için İstanbul şarap mekânları arasında en hoş, en romantik ve en farklı konseptleri sizler için derledik.

6.12.2017

PAYLAŞ

FacebookTwitterGoogle+Arkadaşına ÖnerYorum Yap

Moda’ya Yolunuz Düşerse

İstanbul’un bohem havasıyla eski İstanbul havasını bir arada taşıyan semti Moda. Eğer bir şarap severseniz ve yolunuz Moda’dan geçiyorsa İstanbul’da mutlaka gidilmesi gereken şarap evleri içinde ilk sıralarda yer alan Viktor Levi’ye uğramalısınız. 2 katlı tarihi bir köşkte hizmet veren Viktor Levi, Türkiye’de üretilen şarapların yanı sıra dünyaca ünlü şarapları da sizlere sunmakta.

Moda’ya Yolunuz Düşerse

Beyoğlu’nda Şarap

1898 yılında şarap satmak için Panayot Papadopulus’un açtığı Pano Şarap Evi, şarap evi konseptinin öncüsü olması bakımından önemli bir yere sahiptir. Beyoğlu’nun en iyi şarap evleri içinde gösterilen Pano Şarap Evi’ni mutlaka ziyaret edip klasik şaraplarından denemelisiniz.

Beyoğlu’nda yine tarihi bir dokunun içinde şarabınızı yudumlamak istediğinizde; 150 yıllık bir binada hizmet veren Hazzo Pulo’yu tercih etmelisiniz. Kendinizi şarap mahzeninde hissetmek, bu dekor altında romantik dakikalar geçirmek ve zengin peynir tabağı, meze çeşitleri ve deniz ürünleri seçkisinden tatmak istiyorsanız, Hazzo Pulo en doğru tercih olacak.

Beyoğlu’nda Şarap

Sergi ve Şarap Bir Arada

Sanatla şarabı ayrılmaz ikili olarak görüyorsanız, Kadıköy Kadife Sokak’ta bulunan Hera Şarap Evi tam size göre olacak. Üst katında her gün farklı grupların canlı performanslarına yer veren iki katlı Rum evinin alt katında, düzenlenen sergiler eşliğinde birbirinden farklı tadıma sahip olan şaraplarınızı yudumlayabilirsiniz.

Sergi ve Şarap Bir Arada

En Seçkin Şarap Evi

Türkiye’nin en seçkin şarap üreticilerini bir araya toplayarak hizmet veren İncirli Şaraphane, Kuruçeşme’de bulunuyor. Gelen müşterilere üretici fiyatları en farklı şarapları tatma imkanı sunan İncirli Şaraphane, çok zengin bir şarap barına sahip. Ortalama 100 butik şarabı kadehte, 500 adet türü şişede, kovada ya da kavda, çok zengin peynir çeştileri ve meze türleriyle tatma imkanına sahip olabilirsiniz. Gerçek bir şarap deneyimini yaşayabileceğiniz mekânı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

En Seçkin Şarap Evi

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X