Şebnem Ferah ile rock müziğe doyacaksınız

Güçlü sahne performansı ile yıllardır zirvede yer alan Şebnem Ferah, müzikseverler için unutulmaz bir konsere imza atmaya hazırlanıyor. Türkiye'nin Rock prensesi,18 Haziran'da Harbiye Açıkhava sahnesinde.

19.8.2016

Ailesinin müzik ile dolu yaşamı sayesinde müziğe erken yaşlarda başlayan Şebnem Ferah'ın genç yaşlarında tek hayeli bir kız müzik grubu kurmaktı. Bu hayalini  1988 yılında kurduğu "Volvox" grubuyla kurarak gerçekleştirir.  Duygu Karpuz, Ebru Bank, Gül Ağırca ve en son Özlem Tekin'in katılması ile grup kurulur. 6 sene birlikte çalıp söyleyen grup 6 sene sonra ayrılma kararı alarak bireysel çalışma hayatlarına başlar işte o zaman Şebnem Ferah,  Onno Tunç ve Sezen Aksu'nun karşılaşmasıyla müzik yaşamında yeni bir sayfa açılmıştır.

3 oktavlık ses aralığı ile rock müziğini en iyi söyleyen kadın vokaller arasına girer. 6, 10 12.Kral Tv Video Müzik Ödülleri'nde en iyi rock sanatçısı kategorisinde "Rock en iyi kadın sanatçı ödülü"nü kazanır. Bu ödüllerin yanı sıra Şebnem Ferah, PowerTürk 2007 Müzik Ödülerinde "En İyi Konser" ödülü gibi birçok daha özdül almıştır. Müzik kariyeri boyunca sayısız şarkı ve söz bestesini türk müziğine katmıştır bunlar; Sigara, Perdeler, Artık Kısa Cümleler Kuruyorum, Can Kırıkları, Vazgeçtim Dünyadan, Sil Baştan, Mayın Tarlası, Gözlerimin Etrafındaki Çizgiler. 

sebnem-ferahAlbümlerinin dışında da Şebnem Ferah'ı pek çok farklı çalışmada görmek mümkündür. Kimi şarkıcılara geri vokalleriyle, kimileriyle düet yaparak onlara eşlik etmiştir. Bunun yanı sıra birçok sanatçıyla beraber yardım konserleri vererek pek çok faaliyette bulunmuştur. Bülent Ortaçgil'e saygı albümünde bir Bülent Ortaçgil klasiği olan "Değirmenler" şarkısını da yorumlamıştır. "Müzeyyen Senar ile Bir Ömre Bedel" adlı albümde Müzeyyen Senar'a "Sarı Kurdelem Sarı" adlı Türk musikisi şarkısında eşlik ederek Türk Sanat Müziği söyleyebildiğini de kanıtlamıştır.  Teoman'a "İki Yabancı" ve "En Güzel Hikayem"de, Sezen Aksu'ya "Ne Haber Aşktan?"da eşlik etmiştir.


HAZ

18

2016

Şebnem Ferah Konseri

Mekan:
Saat :

BİLET FİYATI: 
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X