Sezen Aksu yeniden Açıkhava sahnesinde!

Sezen Aksu dillere dolanan şarkıları ile Harbiye Cemil Topuzlu Sahnesi'nde bizleri tekrar büyülmeye hazırlanıyor.

2.7.2014

"Ölmeden Önce Yapılması Gereken Şeyler Listeleri"nin vazgeçilmezi Sezen Aksu Harbiye Açıkhava Konserleri'nde bu yaz sahne, yine müzik ve neşeye doyacak.  

Şarkıcı, besteci, söz yazarı ve yapımcı. Sezen Aksu kariyerinde yirmi üç albüm yayınladı. Birçok sanatçıya besteler verdi. Şarkıları unutulmazlar listesinde yer aldı. Her sene yaptığı konserlerle ilgi gören Sezen Aksu nam-ı değer Minik Serçe, şimdide 40 yıllık müzik kariyerine özel konser serisi ile karşımızda.

Müzik kariyerine 1970 yılında katıldığı Hafta Sonu dergisinin açtığı Altın Ses yarışmasında altıncı olmasıyla başladı. 1975 yılında, Sezen Seley adıyla, ilk 45'liği Haydi Şansım'ı çıkardı. Sezen Aksu, sonrasında, 1976 yılında ilk sahne çalışmasına başladı. Sanatçının müzik geçmişinin yanı sıra oyunculuk geçmişide oldu. İlk filmi, başrolünü Bulut Aras'la paylaştığı; "A Star is Born" (Bir yıldız doğuyor) filminden uyarlanan ve bir Atıf Yılmaz filmi olan Minik Serçe oldu. Sanatçı bu tarihten sonra Minik Serçe adıyla anılmaya başlandı.

Her kesim insanın ruhuna dokunan aşk şarkıları ile dillerden düşmeyen Sezen Aksu'nun birçok şarkısı fenomen haline geldi. Bunlardan bir kaçı; Sen Ağlama, Gülümse, Vazgeçtim, Masum Değiliz, Sarı Odalar, Küçüğüm, Keskin Bıçak, Sarşınım, Salla...

Son kırk yıldır hayatımızın fonunda hep onun sesi ve müziği vardı. Olağanüstü sesi, unutulmaz besteleri, şarkılarında insanın iç dünyasındaki serüvenine dair gözlemleri, dünyanın baş döndürücü hızına yetişme çabası, Türkiye’nin siyasi ve kültürel iklimin değişiminin birinci elden tanıklığının da yer aldığı 40 yıla damga vuran o müthiş şarkıları benzersiz bir ekibin işbirliği ile hayat buluyor.

Sezen Aksu Açıkhava konserleri 14-15 Temmuz günleri gerçekleşecektir.


TEM

14

2015

Sezen Aksu Konseri

Mekan:
Saat:

BİLET FİYATI: 
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X