Shangri-La Bosphorus'da Uzakdoğu mutfağı

Shangri-La Bosphorus, Istanbul, Ekim’de mistik tatlar tutkunlarını baharatlar diyarı Hindistan’a doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Yeni Delhi’deki Shangri La Eros Hotel’in başaşçısı, baharatların efendisi Şef Varun Bajaj ile çıkacağınız bu yolculukta çok özel hazırlanmış bir a la carte menü ile tanışacaksınız.

13.10.2014

Shangri-La Bosphorus'da 16 Ekim 2014’den itibaren 10 gün sürecek bu deneyimle sadece yeni lezzetleri keşfetmeyecek, benzersiz tariflerle damağınızı da şımartacaksınız. 

Kültürü, gelenekleri ve mutfağıyla dillere destan Hindistan’ın en iyi bilinen ve sevilen lezzetleri arasında baharatlı köriler, etli tavuklu büryanlar, kömürde kavrulmuş tandırlar, sebzeler ve ekmek çeşitleri bulunuyor. Nesilden nesile geçen ve ancak zamanla kazanılabilen teknik ve tat ustalığıyla sunulan, baharat sebze ve otlarla harmanlanan bu tarifleri tatmak bile sizlere farklı bir deneyim yaşatacak.

Sıradışı tecrübesiyle yemek yapmayı seven herkesin mutfak repertuarını genişletecek olan Şef Bajaj, Hindistan’ın kuzeyinden Bengal mutfağına kadar uzanan bir rotada köri, büryan ve tandırlardan oluşan, Murgh Tikka Makhani’den Sarson Jhingaa’ya (Hardallı Karides) ve Teekhi Multani Dhingri’ye kadar sadece geleneksel ve otantik yemekler değil unutulmaz bir yolculuk vadediyor. Sunulacak her yemeğin eşsiz özelliklerinin yenilikçi bir tarzla baştan yaratılarak adeta görsel ve tatsal bir şölene dönüşecek olan bu benzersiz gösteri, sadece IST TOO’da…

Şef Varun Bajaj, dünyevi sunumlardan esinlenerek harmanladığı tarzını, Hindistan’ın klasik ve geleneksel mutfağına modern bir ruh katarak oluşturuyor ve şunları söylüyor; “Özellikle Kuzey Hindistan’ı baz alarak, Hint yarımadasının her köşesinden aldığım yerel lezzetlerle, duyulara bir yolculuk yaşatmak için sabırsızlanıyorum. Amacım, tasarımlarımla İstanbul’un baharata aç yemek tutkunlarının iştahlarını açmak ve onları heyecanlandıracak bir şölen hazırlamak...” 

IST TOO, Shangri-La Bosphorus, Istanbul bünyesinde Mayıs 2013’de açıldı. Dünyanın en iyi tasarımcılarından Andrew Fu tarafından dizayn edilen restoran, Türk ve dünya mutfağının en sevilen tatları à la carte olarak özgün yorum ve sunumlarla haftanın yedi günü İstanbulluların hizmetinde…

Eşsiz bir Boğaz manzarasına sahip IST TOO Restaurant her gün 06.00’dan 23.00’e hizmet veriyor. Uzakadoğu'nun geleneksel lezetlerine yolculuğa çıkmak için bu özewl güne siz de katılın.

Ulaşım

Adres: Hayrettin İskelesi Sk, Beşiktaş

Telefon: +90 (212) 275 88 88

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X